Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Нам усім бракує Криму…

Версия для печатиВерсия для печати

ВІД РЕДАКЦІЇ. «Нам усім бракує Криму…» Такий коментар зокрема лишили користувачі під цим дописом Лесі Тиліної у фейсбуці. Бракує Криму і нам…

Леся — людина в православному середовищі відома й популярна. Працюючи як фахівець з вищою медичною освітою на світській посаді, багато часу вона присвячує роботі з дітьми та молоддю на громадських засадах, уже декілька років очолюючи організацію «Православні скаути України».

ПРАВОСЛАВНИМ СКАУТАМ УКРАЇНИ — 10 років! Дивіться яскравий фоторепортаж (+ВІДЕО)

Про Крим тепер важко почути об’єктивну інформацію — самі лише пропагандистські штампи. Тому для нас важливим є це свідчення людини, яка дивилася на все очима патріота, намагаючись побачити реальну картину.

***

Це була моя друга поїздка в Крим після того, як він став не наш. 5 днів ми провели в Севастополі, Сімферополі та Бахчисараї по роботі, і два дні були в Новому світі, відпочиваючи.

Що змінилось з минулого разу: я стала більш вільно себе почувати, говорила з усіма українською, ціни виросли, стало менше народу з георгіївськими стрічками та прапорами.

Резюмуючи:

Ціни: шалені. В кафе середнього рівня поїсти можна було за 1000 рублів (360 грн); кілограм персиків – мінімум 120 рублів, максимум – 250.

Моє улюблене морозиво крем-брюле в стаканчику Бєлая бярьоза – 50 руб.

На готелі – просто космічні (близько 100$ кімната, причому що в Сімферополі, що в Севастополі, що в Новому світі). У людей можна зняти кімнату з помірними умовами за 1000-1500 руб (в Новому світі).

Зарплати: Бачили оголошення в тролейбусі: водія шукали за 19 000 руб (в Севастополі). В перерахунку на ціни в Україні зарплати еквівалентні, окрім лікарів, урядовців, військових.

Середній медичний персонал отримує 9 000-13 000 руб. Можуть і більше, але залежить ще від головного лікаря. Лікарі – 20 000 – 40 000 руб.

Менеджер з продажу пива «Кримське» (гидота рідкісна, до речі) отримує 40 000 руб + відсоток.

Продукти: половина десь з України. Не дивлячись на заборони, народ возить, і це дешевше (враховуючи хабарі на кордонах), ніж купляти на місці.

Наша рідна митниця – сама корупція. Беруть по чорному і з різних приводів. На відміну від росіян (цікаво, куди дивляться наші антикорупціонери?) Чула багато історій.

Вразило, як одна жіночка везла онука з України до себе відпочивати на літо. Були всі документи, але якраз вступило в силу правило, що потрібно мати дитячий закордонний паспорт. Питання вирішилось 20 «баксами» (все, що в неї було в гаманці)…

Реакція на українську мову: хлопець, який продавав інжир, зрадів і повибирав нам найкращий; священик у Новому світі говорив зі мною українською; багато офіціантів і таксистів виявились заробітчанами з України.

Жодної агресії. Всі питали, як там у нас в Києві. Мусили сказати правду, що по-всякому (якраз гранату кинули під Радою). Один таксист жалівся, що не встиг з’їздити до Львова, в Буковель. Я його активно агітувала і говорила, що у нас всі дуже толерантні (правда ж?).

Сезон: вдався, навіть дуже. Туристів багато. Тепер це заможні росіяни, які можуть дозволити собі переліт та проживання в Криму.

Важливо зазначити, що на росіян подіяла патріотична реклама – вони їдуть підтримати їхній Крим, хоча за вартістю дешевше було б до Турції. Їдуть, страждають від сервісу, але все одно їдуть.

На місцях стоянок дикарів – пусто.

Сервіс: трошки покращився. Зробили новенький аеропорт на два великих термінали, але він все одно не справляється з потоками туристів. Ми стояли там у черзі на реєстрацію — найбільшій за моє життя.

У готелях в більшості совок за великі гроші (як і було завжди), але є і приємні заклади з гарним обслуговуванням (говорю за кафешки, тут конкуренція побільше).

Перспективи: в цілому — жодних. Людям в Росії непогано, а головне – всі бояться війни.

Так що, якщо Україна хоче Крим назад, треба у себе наводити лад, щоб ті, хто їздить в Україну (а таких точно третина), бачили реальні зміни. А так вони бачать корупцію на митниці, погані дороги та новини, в яких націоналісти кидають гранати в своїх же військовослужбовців…

Читайте також:

Литургия в лесу и прочие прелести скаутской жизни

Больше всего в лагере у о.Владимира Тукало детям понравилось… внимание взрослых

Ночь со скаутами. В фотографиях

ПРАВОСЛАВНИМ СКАУТАМ УКРАЇНИ — 10 років! Дивіться яскравий фоторепортаж (+ВІДЕО)

Скаутинг как способ жизни

У скаутов все не как у людей… Что увидели родители, когда навестили своих детей в летнем лагере

Православные скауты Украины

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2404

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар