Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

300 тис.грн. зібрано під час благодійної акції в Луцьку дітям-сиротам, батьки яких загинули в АТО

Версия для печатиВерсия для печати
26 січня 2015 | Культура

Різдвяні свята у Волинській єпархії вже традиційно завершилися благодійним концертом, який з благословення митрополита Волинського і Луцького Нифонта відбувся в 21-ше.

Цього року кошти збирались  не тільки для волинських сиротинців, але і для дітей, батьки яких загинули, захищаючи незалежність і соборність України, у зоні АТО.

Святково-доброчинні заходи відбувались у двох залах ― Волинському облмуздрамтеатрі ім. Т.Шевченка та палаці культури Луцька. У прямому ефірі концерт транслювали телеканали «Нова Волинь» та «Аверс».

Розпочалось дійство з архієрейського благословення митрополита Волинського і Луцького Нифонта, який побажав у новому році Божої милості, Божої ласки над усіма присутніми і над рідним краєм.

Відкрили концерт словами вітань голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова Волинської обласної ради Валентин Вітер та Луцький міський голова Микола Романюк.

«Ми молимось Богу за наших батьків, синів, дочок, рідних та близьких, які на Сході України і тут роблять усе, щоб у нашій державі запанував мир, щоб над нами було мирне небо», ― сказав голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

Різдвяний благодійний концерт став своєрідною «історичною ретроспективою» ― від перших віків існування Церкви Христової до хрещення Київської Русі, через середньовіччя та радянську добу атеїзму ― аж  до наших днів. В рамках цих епох і відбувались виступи колективів-учасників концерту.

Епоху хрещення Київської Русі, утвердження на наших землях Православ’я відтворили хор черниць Михнівського Свято-Стрітенського монастиря та хор студентів ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра. Вони виконали грецькою хвалебну молитву до Богородиці «Достойно є» і різдвяні колядки.

Також перед глядачами виступив дитячий ансамбль народної музики ― під акомпанемент народних музичних інструментів учасники колективу співали різдвяні колядки та щедрівки.

Різдвяні колядки та новорічні віншування лунали також і з уст наймолодших вихованців недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі. Виступив і колектив дітей священнослужителів Луцька.

Атеїстичний радянський період історії Церкви постав в інсценізації шкільного сюжету. Герой ― звичайний радянський учень, який відмовився на вимогу піонервожатої сказати, що «Бога нема». Він із дитячої простою, переказуючи мудрі слова свого дідуся, довів «педагогу» Буття Боже.

Та особливою стала сценка із наших часів. Під Різдво, саме на Святвечір, додому повертається український вояк.   Усі сім’я  ― православний священик   з дружиною, а також  сестричка солдата ― невимовно раді бачити сина і брата живим та здоровим.

Серед учасників благодійного концерту також виступили хор «Покров» недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі під керівництвом Ірини Гайдучик; молодіжний хор «Неувядаємий цвіт», учасники якого є активістами православного молодіжного волонтерського руху «Омофор»; тріо священнослужителів ― архімандрит Аліпій (Сапіга), протоієрей Олександр Мазурак та протодиякон Ігор Савєвський.

А завершилось дійство  виступом неодмінного учасника Різдвяного благодійного концерту ― Волинського народного хору ― улюбленого колективу волинського архієрея.

Під час дійства різдвяні колядки  співали і глядачі.

Наприкінці концерту зі словами щирої вдячності виступили усі почесні гості заходу.

«Я, як ніхто, знаю, що таке важка сирітська доля. Тож нехай Господь оберігає наших діток-сиріт, позбавлених батьківського піклування, щоб на їх життєвому шляху зустрічались лише добрі люди, в серцях яких є любов до Бога і ближнього», ― сказав владика Нифонт.

«Я зворушений цим дійством і вірю, що Господь сторицею віддасть усім благодійникам, які внесли сьогодні посильну лепту на допомогу дітям-сиротам, дітям, батьки яких загинули, захищаючи нашу Батьківщину», ― сказав голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

Упродовж концерту, враховуючи  кошти, які вже надійшли до Волинської єпархії, було зібрано близько 200 тисяч гривень. Загалом, як зауважив митрополит Нифонт, враховуючи пожертви, які ще будуть надходити, планується зібрати більше 300 тисяч гривень.

Голова Інформацiйно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук зазначив, що увага єпархії не буде обмежуватись волинськими сиротинцями. «Вона пошириться  на сиротинці у зоні АТО.

Ще перед настанням нового року священики Волинської єпархії Української Православної Церкви визволили з полону наших військових, а перед Різдвом священики Мар’янівського благочиння нашої єпархії теж побували у зоні АТО та визволили з полону нашого військового ― волинянина. І Різдво Христове він зустрів удома.

Понад мільйон гривень вже наша єпархія спрямувала на допомогу нашій армії, військовим, які захищають у зоні АТО наші кордони. Родинам загиблих Волинська єпархія надаватиме не тільки матеріальну, але і духовну допомогу. Зокрема, як повідомив начальник УМВС  у Волинській області Петро Шпига, є 8 родин, і наша єпархія буде ними опікуватись.

А незабаром підрозділ УМВС України у Волинський області вирушить у зону АТО, і духівник наших правоохоронців протоієрей Олександр Мазурак вирушить туди разом із ними у якості капелана», ― додав отець Валентин.

Окремо отець Валентин подякував керівництву області, а також УМВС України та УСБУ у Волинській області за зусилля, спрямовані на недопущення порушення міжконфесійного миру на Волині. «Цього не сталось, і ми щиро дякуємо вам за цю роботу, за те що непорушним є конституційне право наших волинян вільно сповідувати свою віру. На прикладі цього концерту ми бачимо, скільки віруючих сердець волинян ― вірних Української Православної Церкви  ― гуртується навколо нашого владики Нифонта. Можна бачити і всі ці соціальні проекти, які здійснює Волинська єпархія» , ― сказав отець Валентин.

Насамкінець усі присутні проспівали «Вічну пам'ять» усім, хто в наші дні поклав життя за волю і незалежність України.

Сайт Волинської єпархії

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Помощь пострадавшим от военных действий на Востоке Украины
Різдво Христове
благотворительность

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4076

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар