Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У «Київському Єрусалимі» відбувся родинний фестиваль «Різдвяне диво»

Версия для печатиВерсия для печати
16 січня 2015 | Події

У першу неділю після світлого свята Різдва Христового, 11 січня, в Культурно-просвітньому центрі «Київський Єрусалим» при Свято-Феодорівському храмі відбулась творча зустріч у рамках щорічного фестивалю «Різдвяне диво в Київському Єрусалимі», організована літературно-музичною вітальнею «Дорога до Слова».

Ця зустріч, як і власне фестиваль «Різдвяне диво...», продовжує традиції культурно-просвітницької діяльності християнських парафій у Києві, закладені ще в дорадянські часі, традиції, для відновлення яких значних зусиль докладає і настоятель Феодорівського храму протоієрей Петро Семащук з однодумцями.

Фестиваль розпочався традиційним привітанням настоятеля прот. Петра Семащука і виконанням різдвяного тропаря «Дева днесь...». Привітав присутніх також ієрей Володимир Твердун, настоятель храму Різдва Христового, що на Сирці (вул. Щусева, 33а). отець Володимир завітав на гостину до «Київського Єрусалиму» у супроводі хору храму.

У програмі цьогорічного різдвяного фестивалю поєднались найкращі музичні (класичні та хорові), поетичні (світові і вітчизняні, класичні і сучасні) та живописні (роботи вітчизняних і світових художників на традиційні різдвяні сюжети) перлини.

Зокрема, прозвучали твори «зимового циклу» зі спадщини Антоніо Вівальді («Пори року. Зима». Ч. 3. Allegro), Петра Чайковського («Пори року. Зима. Грудень») та Георгія Свіридова (романс «Завірюха»). Гості і парафіяни Феодорівського храму почули чудові поетичні твори українською, російською та англійською мовами, а також християнську поезію сучасних київських авторів Вікторії Осташ, В’ячеслава Слюсаря і Поліни Овраменко в авторському виконанні; дізналися про традиції святкування Різдва і нового року, а також про святочні традиції в різних країнах.

Особливо запам’яталась присутнім розповідь про різдвяно-святочний цикл у традиціях Києва ХІХ – початку ХХ ст., якою поділився давній друг «Київського Єрусалиму» історик-києвознавець, журналіст і літератор Михайло Кальницький.

Звісно, не обійшлося і без колядування. Розпочав його Левко Шаповал —  наймолодший учасник літературної частини зустрічі — колядкою «Я маленький хлопчик». Справжньою прикрасою музичної частини стали чудова програма колядок в оригінальному аранжуванні – від кліросу храму Різдва Христового, а також колядки і різдвяні пісні у виконанні дитячого хору Храму Феодора Освяченого під керівництвом музиканта, педагога недільної школи Світлани Затонської.

За відгуками гостей вітальні «Дорога до Слова», своєрідними відкриттями для глядачів стали чудові поезії протоієрея Андрія Логвинова («Різдво», «Тихий місяць. Лід дзвінкий!»), у виконанні прот. Петра Семащука; колоритна івано-франківська поетична родзинка, віднайдена і представлена матінкою Світланою Семащук; вірш Лонгфелло «Різвяні дзвони» англійською мовою у виконанні Наталії Лопушко; поезія Саши Чорного «Різдвяне», яку проникливо виконала Татяна Солонецька, а також «Різдвяна зірка» Бориса Пастернака (із поетичного циклу творів доктора Живаго), у виконанні пономаря Олександра Глазейкіна (Басаргіна) та ведучої зустрічі Вікторії Осташ.

Відзначимо виразну лінію родинної участі у виступах під час творчих зустрічей, що також є доброю традицією «Київського Єрусалиму». Особливо помітними (і за чисельністю, і за творчим внеском) були родинні «команди» настоятеля прот. Петра Семащука, матінки Світлани з дітьми Миколкою та Софійкою; дитячого «тріо» родини Сандули; родини Шаповалів (дякуємо маленькому колядникові Левку, татові Юрію – за технічний супровід вечора, мамі Олександрі – за фотозвіт).

Не обійшлось і без різдвяних подарунків: діти-учасники вечора отримали феодорівский пряник і чудові книжки.

А завершальним акордом зустрічі став перегляд анімаційного фільму «Різдво» Михайла Алдашина з творчої майстерні Юрія Норштейна, який сподобався і дітям, і дорослим. За традицією, неофіційне спілкування гостей і господарів продовжилося за чаєм і солодощами.

Організатори дякують усім у учасникам і добровільним помічникам – дітям і батькам, друзям і гостям «Київського Єрусалиму»: без кожного з вас фестиваль «Різдвяне диво» не мав би такого виразного святкового забарвлення!

З Різдвом Христовим!

Прес-центр Свято-Феодорівського храму

иерей Петр Семащук
ієрей Володимир Твердун
«Киевский Иерусалим»
Різдво Христове

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1436

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар