Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

На місці монастиря — сміттєзвалище. Замість храму — магазин... У Рівненській єпархії звершили молитву за братією зруйнованої Хрестовоздвиженської обителі

Версия для печатиВерсия для печати
06 жовтня 2015 | Події

З благословення Митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія 4 жовтня, в неділю по Воздвиженню Животворящого Хреста Господнього, неподалік м. Дубно, на місці колишнього Хрестовоздвиженського монастиря було звершено заупокійну панахиду за спочилою братією колишнього монастиря.

Заупокійне богослужіння звершив протоієрей Анатолій Богданов.

Звертаючись до вірян, отець Анатолій зазначив, що кілька років тому помер останній насельник монастиря — послушник Євстратій, котрий жив в с. Панталія неподалік від своєї обителі.

***

Достовірна дата заснування монастиря невідома. У 80-х роках ХVI ст. його ігуменом стає прп. Іов Почаївський. У 1812 р. монастир переходить в унію, потім повертається в православ’я. Згодом монастир діяв як парафіяльна церква.

У 1860 році на прохання Варшавського єпископа Арсенія монастир отримує Царський дозвіл на відновлення і приєднується до Почаївської Лаври.

Під час Другої Світової війни монастир зазнав значних пошкоджень. У 1949 році влада приймає рішення закрити монастир. До середини 50-х років ченці залишають обитель, а будівлі було розібрано.

У 2000-х роках благочинним Дубенського ройону протоієреєм  Миколаєм Молісом був поставлений Хрест приблизно на місці знаходження монастиря, щоб віряни могли приходити сюди і молитись біля великої святині незважаючи на те, що вона зруйнована. Цікавим фактом є те, що з монастирської цегли в с. Варковичі було побудовано магазин, який згодом викупив місцевий священик і зараз там знаходиться православна церква. Після закриття монастиря на його місці безбожна влада зробила сміттєзвалище.

За матеріалами сайту Рівненської єпархії

Рівненська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1691

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар