Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Вже завтра на фестивалі «Княжа родина» Школа Анни Ярославни представить лекторій та покаже виставу про святого київського князя

Версия для печатиВерсия для печати
08 вересня 2017 | Події | Архів

9 і 10 вересня у рамках культурно-мистецького фестивалю «Княжа родина/Regio genus», що пройде на території Національного заповідника «Софія Київська», візьме участь Школа Анни Ярославни.

Викладач Школи Ірина Каштанюк 9 вересня прочитає у Брамі Заборовського лекцію про Ярослава Мудрого та Анну Ярославну.

А 10 вересня у Трапезній церкві вихованці театральної студії «Радощі» дадуть виставу про святого рівноапостольного князя Ярослава «Древо Ярослава Мудрого».

***

Ірина Каштанюк, викладачка Школи Анни Ярославни

«9 і 10 вересня я прочитаю лекцію про життя Ярослава Мудрого і Анни Ярославни. Звичайно, ми поговоримо про їхнє життя, про ту культурну спадщину і надбання, яким ми завдячуємо Ярославу Мудрому — це і Софія Київська, і Золоті ворота… Але також звернемо увагу на менш відомі факти і, звісно, на таємниці, пов’язані зі святим князем та його родиною. Я розповім про докази того, що Анна Ярославна проживала на території Софії Київської. Була навіть так звана вежа Анни Ярославни. Про таємниці, які ховає в собі Софія, які символи було закладено при її будівництві.

Одним зі слоганів цього фестивалю є те, що наша євроінтеграція розпочалася ще за часів Ярослава Мудрого, в ХІ ст. І це також є частиною нашої лекції. Відомо, що Ярослава Мудрого називали тестем Європи. І, власне, євроінтеграція почалася тоді, коли він став видавати своїх дочок за різних європейських принців. Так, Анна Ярославна стала королевою Франції. Її сестер теж видали заміж за різних європейських принців. Тож ми поговоримо і про це.

Для дітей на занятті буде цікавих інтерактив: ми спробуємо написати своє ім’я старослов’янською мовою. Крім того, в нас заплановано й сюрпризи».

***

Нагадаємо, 8-10 вересня на території Національного заповідника «Софія Київська» пройде перший історичний культурно-мистецький фестиваль для усієї родини «Княжа родина/Regio genus»

«Просто неба, у самому серці  Києва відвідувачі зможуть доторкнутися до мистецтва, яке, як і тисячолітня Свята Софія, пройшло крізь віки», — йдеться у повідомленні на ФБ-сторінці фестивалю.

На відвідувачів чекатимуть концерти, майстер-класи, квести, театральні перформанси, кінопокази, виставки візуального мистецтва, тематичні екскурсії та лекторії.

«Приходьте родинами, із друзями, приводьте своїх та чужих малюків. Зануртеся у далекі князівські часи, щоб побачити, коли і як починався український безвіз», — запрошують організатори.

Вартість квитка на один фестивальний день — 150 грн. для дорослих та 50 грн. для дітей. До ціни включено участь у всіх активностях, а також вхід до музеїв на території «Софії Київської».

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Національний заповідник «Софія Київська»
Школа Анни Ярославни

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2319

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар