Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«На авто і в сімейному колі» — як відпочиває ректор ВПУ

Версия для печатиВерсия для печати
04 серпня 2017 | Інтерв’ю | Православні

Про те, чи є у ректора Відкритого Православного Університету прот. Георгія Коваленка відпустка, як він проводить літній час і коли востаннє подорожував із родиною, він розповів виданню РІСУ.

 

На авто і в сімейному колі любить подорожувати о. Георгій Коваленко, священик УПЦ, ректор Відкритого Православного Університету. Хоча поняття відпочинку у нього не завжди асоціюється з відпусткою.

«Так сталося, що я не ділю своє життя на робочі і вихідні дні, на роботу і відпустку. Протягом тижня я працюю над різними проектами, а в неділю звершую богослужіння разом з громадою, серед якої більшість парафіян є моїми друзями і добрими знайомими.

Протягом року так само є періоди, коли робочі і богослужбові навантаження більші, а є періоди, коли більше часу для спілкування з родиною. І літо — саме такий період, коли можна знайти час побути з родиною і поподорожувати.

Саме подорожі з родиною і можна було б назвати відпусткою, хоча паралельно ти все одно продовжуєш займатися справами за допомогою телефону чи ноутбука.

Ми родиною любимо подорожувати машиною по Україні, а іноді і за її межі, хоча останній раз це було більше 5 років тому. Іноді ми подорожуємо разом з друзями декількома машинами. Зупиняємося, наприклад, десь в Карпатах або в Кам'янець-Подільському, або в Луцьку. А потім щодня виїжджаємо в радіусі 100-150 км дивитися місцеві музеї, природні або архітектурні пам'ятки тощо. Така подорож триває десь тиждень-півтора. Але протягом останніх буремних 5 років така тривала подорож в нас була всього одна. І ми хочемо перервати цю невиїзну смугу цього року.

Хоча, маю сказати, що іноді протягом року мені щастить подорожувати 2-3 дні чи то для участі в конференціях, чи то у якості прочанина, чи то до когось в гості, а цього року ще й під час зйомок «Таємного коду віри».

Заповідь «шість днів працюй, а сьомий — Богові» не передбачає відпочинку від богослужінь, особливо для священнослужителя. Більш того, заповідь передбачає, що «день Господній» і є днем відпочинку. Але, якщо я в подорожі і на ранок неділі не заплановано переліт, то намагаюся відвідати найближчий православний храм. Якщо тебе впізнають, то зазвичай пропонують і співслужити, а якщо вдається залишитися непоміченим, то молюся разом з людьми, бо у подорожуванні спеціально підрясника не вдягаю».

За матеріалами РІСУ

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3268

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар