Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

#МузейНаПоштовій: затверджено Паспорт пам'ятки національного значення

Версия для печатиВерсия для печати
18 липня 2018 | Події

Справа захисту Музею на Поштовій площі поволі, але впевнено просувається до перемоги. Ще один етап пройдено — затверджено Паспорт пам'ятки національного значення.

17 липня питання вивчила Консультаційна рада при Управлінні охорони культурної спадщини КМДА і одноголосно схвалила розроблену облікову документацію з визначенням: пам’ятка археології, історії та містобудування (визначне місце).

На засіданні було розглянуто Паспорт пам’ятки національного значення та експертний висновок щодо відповідності об’єкта культурної спадщини «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва».

В паспорті представлені не лише дані унікальних розкопів Центру археології Києва (Михайло Сагайдак Mikhaylo Sagaydak), але й історичне дослідження вчених про сакральність площі. Експертний висновок про належність Поштової площі до території визначного місця, пов’язаного з літописними подіями хрещення Київської Русі-України, підписали три Інститути Національної Академії Наук: Інститут історії, Інститут філософії, Інститут археографії та джерелознавства, а також професор університету Лойола Мерiмаунт в Лос-Анжелесi архiмандрит о. Кирило Говорун (Cyril Hovorun).

«Я восхищена выступлением историка Oleksandr Alfyorov о значении нового взгляда на нашу историю… Мой низкий поклон нашей Ольга Рутковська за проделанную работу над паспортом обьекта и таком профессиональном его представлении! И самое главное: спасибо всей команде защитников Почтовой», — написала у себе на ФБ-сторінці Анабелла Моріна.

Нагадаємо, остаточне рішення щодо статусу прийматиме Кабінет міністрів України. А поки що документація буде направлена до Міністерства культури. Тож боротьба за Музей на Поштовій триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Перша перемога! Верховна Рада прийняла постанову про створення Музею на Поштовій

Без їжі, з вірою у перемогу: Аннабелла Моріна тиждень голодує на Поштовій за створення музею

 

За матеріалами ФБ-сторінки Анабелли Моріної

Анабелла Моріна
Архимандрит Кирилл (Говорун)
Річка Почайна в Києві
#МузейНаПоштовій

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1306

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар