Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Мрію, щоб Україна теж могла так допомагати»: Юрій Ліфансе — про гуманітарний коридор для сирійських біженців в Італії

Версия для печатиВерсия для печати
02 березня 2016 | Події

«У лютому в Римі зустрів першу родину, що прибула в Італію. Двоє дітей, мати і батько, — розповідає Юрій Ліфансе, голова київської організації «Друзі Спільноти святого Егідія». — Оселилися в одному з центрів Спільноти. Маленька Фалак вже проходить термінове лікування в римській лікарні. Мрію, щоб Україна теж могла так допомагати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Бездомним допомагають навіть після смерті: відслужено панахиду за загиблими на вулиці

Гаванская декларация: что мы не заметили

У Києві звершили панахиду за померлими на вулицях «від холоду і голоду»

93 сирійських біженці з Лівану прибули наприкінці лютого в аеропорт Ф'юмічино в Римі.

Маріо Джіро, заступник міністра, що зустрічав прибулих, написав у Твіттері: «Сніданок, Конституції Італії арабською, рюкзаки, іграшки і альбоми для малювання та багато радості!»

Для президента Спільноти святого Егідія Марко Імпальяццо це — перемога. Спільнота більше року готувала проект, залучила до його реалізації Федерацію євангельських церков Італії, Вальдійську Церкву та МЗС і МВС Італії.

З 93 прибулих половина — діти. Вони встали о 3.30 і прибули до аеропорту Бейрута. О 7.00 вони вже були в Римі, на відміну від своїх однолітків, що вимушені долати небезпечні переїзди в руках контрабандистів, ризикувати своїм життям.

Проект гуманітарних коридорів дозволить майже тисячі біженців приїхати в Італію за національними візами. В першу чергу, це найбільш вразливі люди: діти, люди з інвалідністю, літні.

Проект повністю фінансується спонсорами — християнськими організаціями. Спонсори, крім квитків, зобов’язуються забезпечити біженців житлом та всім необхідним.

Спільнота святого Егідія організувала для біженців безкоштовні курси італійської мови.  

На відміну від переселенців, що прибувають по морю, біженці, які їдуть через гуманітарні коридори, проходять перевірку ще до відправлення.

***

Довідка:

Італія відкрила гуманітарні коридори для біженців. Це угода, підписана між Спільнотою Святого Егідія, Федерацією євангельських церков Італії і Вальдійською Церквою та міністерствами закордонних і внутрішніх справ. Офіси проекту відкрито в Лівані, де сирійські біженці складають 20% відсотків населення. Наступним кроком буде створення відділень у Марокко, Лівані та Ефіопії для біженців із Сирії, Ефіопії та інших країн Африки на південь від Сахари.

Ці відділення готують списки біженців, які перебувають в умовах «вразливості»: самотніх жінок з дітьми, потенційних жертв торгівлі людьми, літніх людей, людей з обмеженими можливостями або із важкими захворюваннями, і осіб, визнаних УВКБ ООН як біженці. Італія видаватиме їм в'їзні візи для гуманітарного притулку.

Проект на сьогодні передбачає прибуття тисячі осіб. По прибутті їх залучають в інтеграційні проекти: вивчення італійської мови, введення у ринок праці, діти зможуть ходити до школи.

Юрий Лифансе

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1751

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар