Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Мощі вмч.Георгія Побідоносця з 30 жовтня в Україні. Слово ігумена монастиря Ксенофонт на Афоні архім. Олексія

Версия для печатиВерсия для печати

З 30 жовтня по 5 грудня, в дні особливої пам’яті вмч. Георгія Побідоносця, в Україні перебуватимуть мощі святого великомученика.

Напередодні ігумен монастиря Ксенофонт на Святій Горі Афон, де й зберігається десниця святого, архімандрит Олексій звернувся до українських віруючих, розповівши історію ікони та десниці вмч.Георгія Побідоносця.

***

Монастир преподобного Ксенофонта на Святій Горі заснований у Х столітті ігуменом Ксенофонтом, ім’я якого обитель і отримала.

Монастир збудовано на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, ікона якого чудесним чином прибула в обитель морем у тому ж Х столітті.

Чудотворна ікона святого Георгія у часи іконоборства знаходилася в Константинополі. Цей образ кинули в полум’я разом з іншими іконами, аби спалити, але він залишився неушкодженим. Тоді деякий поборець вдарив його списом у шию святого, і вмч.Георгій зі своєї ікони чудесно пролив кров, сліди якої можна побачити і сьогодні.

Християни, аби врятувати ікону з побожністю передали її морським хвилям, і святий образ дістався берегів нашої обителі, де його знайшли святі отці. З того часу ікона святого Георгія перебуває у монастирі Ксенофонт, і молитвами відбуваються численні чудеса.

икона Геогия Победоносца

На місці, де була знайдена ікона, б’є святе джерело. Український мандрівник монах Василь Григорович-Барський з Києва (1744), який відвідав монастир і жив тут деякий час, згадує, що був зцілений на святому джерелі, і такі чудеса у великій кількості відбуваються до сьогодні.

В обителі зберігається також і частка правиці святого Георгія. Цими днями ми привеземо її в Україну для благословення, здоров’я і миру боговірного українського народу.

Святі мощі прибудуть до вас завдяки старанням Його Високоповажності Президента України, з благословення Всесвятішого Вселенського Патріарха Варфоломія, за проханням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, і з дозволу Священного Кіноту Святої Гори Афон.

Благодатні мощі святого великомученика Георгія, такого улюбленого в усьому Православ’ї святого, є джерелом благодаті і численних чудес. Наприклад, у 1989 році, в день пам’яті святого, з них виточилось святе миро, що явило дар зцілення і заступництво святого за всіх віруючих, і чудеса його щоденні і незліченні.

Прийдемо ж з побожністю прикластися до його святих мощей, принесімо наші прохання і отримаємо його благословення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мощі вмч.Георгія Побідоносця в Україні: в дні особливої пам’яті святого віруючі зможуть прикластися до його десниці

игумен монастыря Ксенофонт на Афоне архимандрит Алексий
Мощи вмч.Георгия Победоносца в Украине

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6024

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар