Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Молитва за Київ — від митрополита Олександра (Драбинка)

Версия для печатиВерсия для печати
21 лютого 2014 | Жити в Церкві

МОЛИТВА ДО ГОСПОДА НАШОГО ІІСУСА ХРИСТА ПРО МИЛІСТЬ ДО ЗОЛОТОВЕРХОГО КИЄВА

Молитва за Украину

Милосердний Господи, Боже Слово й Іпостасна Премудрість, Ти з безмежного милосердя Твого зволив стати людиною, щоб спасти нас!

Не відвертай лиця Твого від рабів Твоїх. Зглянься на нас і змилуйся над нами, недостойними рабами Твоїми, і містом нашим, що збудували, храмами і чесними обителями прикрасили й доручили Тобі отці наші — святі Володимир і Ярослав — як образ Вишнього Града Єрусалима і матір міст руських!

Хоч і згрішили ми, Господи, перед Тобою, але Тебе єдиного шукаємо, до Тебе припадаємо, на Твої щедроти надіємось! Прийми ж, Господи, журбу сердець наших! Зміцни нас у покаянні й віднови в чистоті правди душі наші!

Поглянь милостиво на нас, і не засуди нас за ділами нашими, а спаси з ласки та милосердя Твого!

Погибшие в Киеве

Згрішили ми і зло вчинили — гордощами і пихою засліпили очі серця свого, втратили єдність і братолюбство, заплямували білосніжні ризи Святого Хрещення і не зберегли багатства Премудрості, яке Ти ввірив батькам нашим.

Каємось, плачемо, просимо і молимо: відкрий нам щедру десницю Твого милосердя, спаси і помилуй нас!

На Тебе, Господи, уповаємо в час цей, коли стривожилися і переповнилися скорботою душі наші! Зболеним серцем, із сльозами молимось Тобі: відверни напади ворогів видимих і невидимих, напоум правителів наших, спини братовбивчу ворожнечу, даруй однодушність і єдність Церкві Твоїй і, доки стоїть світ, не віддавай нас у руки чужих, не позбав Свого нас благословення, щоби не назвали місто Твоє — полоненим, а паству Твою — чужинцями на своїй землі. Зміцни нас у виконанні заповіді Твоєї, щоби ми ближнього свого як самого себе любили, ворожнечу лише проти гріха мали і зло добром перемагали.

Зглянься, Боже Слово, на людей Своїх, бо коли Ти милостиво споглядаєш на нас — у мирі й добрі живемо, а коли відвертаєш відвертаєш погляд Свій через неправди наші — знемагаємо від спокус, втрачаємо єдність, зникаємо немов порох перед лицем вітру.

Прости нам провини наші, не пом’яни беззаконня нашого, але покрий нас любов’ю Твоєю і безмежним милосердям Твоїм, Господи, зупини гнів Твій праведний і не вчини з нами, як з давнім Єрусалимом, що відвернувся від Тебе через гординю свою, але спаси і збережи нас, як ніневітян, що покаялися.

Митрополит Александр (Драбинко)

Господи Благий, не залиши ж творіння Твоє, адже Ти сказав: просіть і одержите! Смиренно благаємо Тебе: не понехтуй нами і знову прийди в місто Твоє щедрою милістю Твоєю, невидимо увійшовши в його Золоті ворота. Простягни руку Твою невидиму від Вишнього граду й благослови місто наше величчю і красою нового Єрусалима. Звесели серця наші Благовіщенням благодаті Твоєї, на честь якого спорудили храм на Великих вратах отці наші, щоб благословення і радість, сповіщені колись Святій Діві — «радуйся, обрадувана, Господь з Тобою» — перебували також і з містом нашим, і в серцях наших!
Господи Іісусе Христе, Всеблагий Господи, Божа Іпостасна Премудрість і Слово! Зглянься на рабів Твоїх, прожени ворогів видимих і невидимих, припини розбрат та руїну, благослови нас мудрістю, навчи любити один одного нелицемірно, поверни мир народу нашому, а давньому храму Софії Премудрості Твоєї — молитву церковну! Молимо тебе, Господи, пошли з небес Архістратига воїнств ангельських, покровителя міста нашого, архангела Михаїла, щоби він, за даною йому благодаттю, відігнав вогяним мечем своїм всі козні лукавого та зруйнував всі злі задуми його, а правду і добро захистив.

Нехай Молитовницею перед Тобою, Господи, буде нам, рабам Твоїм, Пресвята Богородиця — Матір і Заступниця наша, Яка обрала Собі оселею місто наше і в Уділ Собі — землю нашу. Молитвами ЇЇ, Господи, даруй нам благодать і милість Свою, аби з милосердя Твого І ми, немічні та грішні, в єдності віри могли спільно славити Тебе, нашого Господа, у Царстві Отця Твого і Бога нашого зі Святим Духом навіки. Амінь.

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
молитва за мир в Украине
Евромайдан
Евромайдан и Церковь
День жалоби за загиблими в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4732

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Милості а не жертви

Микола Гаращук|
Шановний Виталий Писаренко! Прошу тебе як брата, як співгромадянина не сіяти розбрат між нами! На Майдані багато православних людей з Києва (в тому числі і я) і з областей країни стоять ради торжества правди і справедливості у нашій боголюбивій Україні. Вони - вірні УПЦ (ту,до якої прибавляють МП), вони хрещені в православ"ї і не збираються зрікатися Церкви тільки тому, що колишній божевільний царьок імітував належність до вірних через культивування своїх "зеківських сентиментів". Ми молимося за мир і спасіння України щогодини разом з християнами інших конфесій на Майдані. Благаю всіх українців не завдавати ран нашій Церкві, бо це будуть рани на живому Тілі Христовому!!! Не все так просто, як здається на перший погляд. Наша Церква також береже тисячолітні традиції української культури та дух українського народу, який протягом віків стількі крові пролив за торжество Православ"я в Україні! Якщо говорити про нашу єдність у перспективі - то це можливо лише через єдність православних церков. На основі канонічного права - повернення усіх у лоно вселенського православ"я. Тому не треба махати ні сокирою, ні навіть скальпелем... Природу вашого гніву розумію, але не поділяю по відношенню до вашої конфесії. Вірте, як вам серце підказує, чи сімейна традиція, але не згортайте жар на голову іншим неповинним ні в чому українцям, Православній Церкві тим більше. І останнє: вже кого-кого, а владику Олександра називати "московським"??!! Сміх крізь сльози, та й годі! Це, швидше, український народний церковнослужитель))) Дякую за розуміння і молитовне єднання між усіма дітьми Божими - громадянами України і тими, що в розсіянні. Обнімаю вас!

Додати коментар