Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Молимося за вірян у Птичі: митрополит Варфоломій направив звернення Президенту, Предстоятель попросив наших молитов

Версия для печатиВерсия для печати
21 грудня 2015 | Події

Звернутися до Президента України митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія змусила ситуація, що загострилася навколо храму Української Православної Церкви в селі Птича. 20 грудня документ було оприлюднено на Офіційному сайті УПЦ.

Митрополит Варфоломій попросив Главу держави «негайно втрутитися і захистити своїх співгромадян» — оскільки місцева влада Птичі, правоохоронці та прихильники УПЦ КП застосовують проти місцевих мешканців — прихильників УПЦ — силові дії.

За словами рівненського владики, «громада УПЦ має всі необхідні документи на храм, а також декілька судових рішень, які підтверджують її права на культову споруду».

У день пам’яті святителя Миколая Чудотворця віряни прийшли помолитися до церкви, доступ до якої було заблоковано прихильниками УПЦ КП. Під час спроби потрапити до храму віруючим перешкоджали це зробити, однак, «вони все ж увійшли до своєї святині». Після вечірньої служби частина вірян вирішили зачинитися всередині — «на знак протесту проти свавілля місцевої влади та УПЦ КП».

«Нині поліція та агресивно налаштовані представники Київського патріархату тримають цих людей в облозі, наче якихось злочинців. Їм не дозволяють передати теплий одяг, воду та їжу. Будівлю храму відрізали від електропостачання», – йдеться у документі.

За словами митрополита Варфоломія, в ніч з 19 на 20 грудня вірянам УПЦ побили вікна в оселях. Усім, хто приїжджає підтримати громаду, ріжуть шини в автомобілях, стріляють у скло з пневматичної зброї.

Тому рівненський архієрей просить Президента України втрутитися і встановити законність у ситуації довкола храму в с.Птича.

***

У неділю, 20 грудня, молитися за віруючих у Птичі попросив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій. З таким закликом до вірян Архіпастир звернувся під час богослужіння в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Офіційний сайт УПЦ.

ВАРФОЛОМІЙ (Ващук), митрополит Рівненський і Острозький
Рівненська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3234

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар