Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Українська інтелігенція звернулася до Уряду України з приводу міжконфесійної ситуації. Уже 85 підписів, збір триває

Версия для печатиВерсия для печати

У зв’язку з міжконфесійною ситуацією в Україні українська інтелігенція звернулася до Верховної Ради України. Під зверненням, текст якого публікується нижче, вже зібрано 85 підписів. Приєднатися та додати свій підпис можна на сайті - kiev-orthodox.org.

Шановний голово Верховної Ради, шановні панове депутати! Ми, представники української інтелігенції та громадськості, дуже занепокоєні нагнітанням міжрелігійної напруги, що спостерігається впродовж останнього часу в нашій країні.

Головним чином це стосується відносин між двома найбільшими православними конфесіями нашої країни — Українською Православною Церквою та Українською Православною Церквою Київського Патріархату. У ЗМІ поширюється інформація про спроби захоплення храмів та монастирів. І це при тому, що сьогодні розпочинається процес діалогу між згаданими конфесіями. Фактично вперше цей процес має великі шанси на успішне завершення. В таких умовах будь-який тиск фактично грає на користь тим людям, які хочуть розірвати Україну, привнести хаос і добитися скочування країни у вихор конфліктів за «югославським сценарієм». Будь-які захоплення чи передачі храмів чи монастирів у цих умовах назавжди унеможливлять подолання церковного розділення в Україні.

Розуміємо патріотичний порив окремих представників нашого суспільства, але вважаємо його сьогодні небезпечним і непродуктивним за своїм задумом.

Вважаємо, що єдиний шлях врегулювання проблем, які дійсно існують, – це проведення перемовин і пошук шляхів реального поєднання. Країна на грані катастрофи, і ще один конфлікт — міжконфесійний — тільки ускладнить ситуацію в нашій країні. Міжрелігійний мир та порозуміння — це один із наших найбільших суспільних здобутків впродовж всього періоду незалежності України.

Сьогодні в рамках Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) є повне взаєморозуміння між всіма українським церквами. Під час трагічних подій останніх місяців вся ВРЦіРО під головуванням Української Православної Церкви зробила все можливе і неможливе для мирного врегулювання суспільної кризи, для недопущення силового розгону Майдану.

Сама революція гідності була втіленням трьох принципів, які пророчо були накреслені у Спільній Відозві УПЦ, УПЦ КП та УГКЦ від 1 грудня 2011 року:

1) необхідність створення правової держави, як втілення християнської вимоги послуху закону;

2) поваги до людської гідності, прав і свобод кожного, бо людина є богоподібною істотою;

3) солідарності, яка походить із християнської любові до ближнього.

Сьогодні, коли за ці вічні християнські цінності покладено життя і здоров’я стількох людей, безвідповідально розпалювати нові конфлікти, які вигідні лише третій стороні.

Обіймімося, браття! Впізнаймо один в одному українців із щирими намірами! Шукатимемо шляхів до загальної злагоди та єдності!

ТЕКСТ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ

kiev-orthodox.org

державно-конфесійні відносини

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2915

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар