Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Митрополит Онуфрій – православним журналістам: «Будьте теплою течією в холодному океані інформації»

Версия для печатиВерсия для печати
09 квітня 2014 | Редакция | Інтерв’ю

9 квітня в Києво-Печерській Лаврі відбулася Координаційна рада Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви. Зібралися представники з єпархій та співробітники СІПВ УПЦ.

У рамках засідання відбулася зустріч учасників Координаційної ради з Місцеблюстителем Київської Митрополичої кафедри митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм.

Владика тепло привітав православних журналістів, відзначивши, наскільки важливим є їхнє служіння, а також – власний приклад.

«Дуже важливою є та справа, яку ви робите для зовнішнього світу, - зазначив зокрема Місцеблюститель. - Тому що світ живе своїми ідеями, своїми уявленнями про Церкву, і часто ці уявлення не відповідають дійсності.

Тому робіть те, що ви робите, щоб люди мали правильне уявлення про Церкву, про її життя.

Сьогодні світ можна порівняти з холодним океаном. Інформація несе людей, як холодний океан, вимиває з людини, образно говорячи, і мінерали добрі, і корисні речовини. І ви в цьому океані маєте бути теплою течією, гольфстрімом.

Це не так просто робити, але ми повинні трудитися, наскільки нам Господь дає можливість. Ми повинні вносити теплу течію у цей потік інформації, який збиває людину, і багато людей просто його не витримують. Ми повинні нести те, що людині допоможе хоч трошки зігрітися.

Як це робити? Це вже є свої форми, прийоми, підходи. Але наша інформація повинна бути такою, щоб людині у доступній, зрозумілій для неї формі піднести ідею про вічне життя, яке Господь приготував для кожного. Щоб людина зрозуміла, що земний шлях – це тільки початок, а кінця життю немає, просто змінюється форма: спочатку життя земне, потім – небесне.

А вже як це донести до людей, ви маєте знайти форми, тому що різна публіка має різний спосіб мислення. Наприклад, зустрічаємося ми з медиками, в них — своя форма висловлення думки, підходу до людей, навіть своя мова спілкування. В інженерних середовищах – своя мова.

Треба молитися Богу і просити, щоб для кожного знайти те слово, яке допоможе йому зрозуміти загальну нашу мету, що стоїть перед усіма людьми – досягнення вічного спасіння.

Фото священика Максима Брусники

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Преподобна Анна (Янка) Київська († 1112)
Протоиерей Георгий Коваленко
Координаційна рада СІПВ УПЦ
Местоблюститель Киевской Митрополичьей кафедры

З 1 січня 2015 року найстаріший церковний інтернет-ресурс «Православіє в Україні» працює без фінансування. Якщо читачі нас не підтримають, редакція буде змушена припинити роботу.

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку» — 4149 4978 2406 2196
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3892

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар