Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Митрополит Онуфрій – православним журналістам: «Будьте теплою течією в холодному океані інформації»

Версия для печатиВерсия для печати
09 квітня 2014 | Редакция | Інтерв’ю

9 квітня в Києво-Печерській Лаврі відбулася Координаційна рада Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви. Зібралися представники з єпархій та співробітники СІПВ УПЦ.

У рамках засідання відбулася зустріч учасників Координаційної ради з Місцеблюстителем Київської Митрополичої кафедри митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм.

Владика тепло привітав православних журналістів, відзначивши, наскільки важливим є їхнє служіння, а також – власний приклад.

«Дуже важливою є та справа, яку ви робите для зовнішнього світу, - зазначив зокрема Місцеблюститель. - Тому що світ живе своїми ідеями, своїми уявленнями про Церкву, і часто ці уявлення не відповідають дійсності.

Тому робіть те, що ви робите, щоб люди мали правильне уявлення про Церкву, про її життя.

Сьогодні світ можна порівняти з холодним океаном. Інформація несе людей, як холодний океан, вимиває з людини, образно говорячи, і мінерали добрі, і корисні речовини. І ви в цьому океані маєте бути теплою течією, гольфстрімом.

Це не так просто робити, але ми повинні трудитися, наскільки нам Господь дає можливість. Ми повинні вносити теплу течію у цей потік інформації, який збиває людину, і багато людей просто його не витримують. Ми повинні нести те, що людині допоможе хоч трошки зігрітися.

Як це робити? Це вже є свої форми, прийоми, підходи. Але наша інформація повинна бути такою, щоб людині у доступній, зрозумілій для неї формі піднести ідею про вічне життя, яке Господь приготував для кожного. Щоб людина зрозуміла, що земний шлях – це тільки початок, а кінця життю немає, просто змінюється форма: спочатку життя земне, потім – небесне.

А вже як це донести до людей, ви маєте знайти форми, тому що різна публіка має різний спосіб мислення. Наприклад, зустрічаємося ми з медиками, в них — своя форма висловлення думки, підходу до людей, навіть своя мова спілкування. В інженерних середовищах – своя мова.

Треба молитися Богу і просити, щоб для кожного знайти те слово, яке допоможе йому зрозуміти загальну нашу мету, що стоїть перед усіма людьми – досягнення вічного спасіння.

Фото священика Максима Брусники

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Преподобна Анна (Янка) Київська († 1112)
Протоиерей Георгий Коваленко
Координаційна рада СІПВ УПЦ
Местоблюститель Киевской Митрополичьей кафедры

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5712

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар