Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Миротворчими «Шляхами дружби» з Києва до Равенни пройшовся співзасновник ВПУ Костянтин Сігов

Версия для печатиВерсия для печати
10 липня 2018 | Культура

Миротворчий музичний проект «Шляхи дружби. Равенна – Київ» під керівництвом легендарного диригента Рікардо Муті відбувся на початку липня в Україні та Італії.

Цей фестиваль є культурним обміном в ім’я музики, культури і справжнього мистецтва та налічує понад 20-річну історію. Музичні «подорожі дружби», які організовує маестро Муті, мають гуманітарну мету і закликають до дружби, взаємної любові, цінностей миру та свободи.

У 2018 році фестиваль уперше відбувся у Києві. 1 липня на Софійській площі столиці понад 300 митців з Італії та України об’єдналися в унікальному концерті симфонічної музики просто неба. А вже 3 липня такий само концерт відбувся в італійському місті Равенна. Наступного дня, 4 липня, музичне свято в Італії продовжилося камерним концертом з творів видатного українського композитора Валентина Сильвестрова.

На концерті Валентина Сильвестрова в Равенні побував співзасновник Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов.

Костянтин Борисович є давнім шанувальником творчого генія композитора Валентина Сильвестрова. Своїми враженнями книговидавець поділився у себе в ФБ:

«Valentin Silvestrov in Ravenna: до джерела натхнення кличе великий знавець джерел музики і поезії Європи. Наш діалог перед учасниками Равеннського фестивалю тривав півтори години: філософія мистецтва переходила в гру Маестро (рояль оточують фрески школи Ріміні XIV століття) і поверталась до слова про виклики сучасності».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Тайные смыслы мозаик Равенны: фоторепортаж с презентации книги Юлии Матвеевой

На концерті, який проходив у ранньохристиянській базиліці Сант-Аполлінаре-Нуово (Равенна), Костянтин Сігов зняв кілька відео, які виклав у себе на стіні в ФБ.

«Перед концертом СИЛЬВЕСТРОВА на Равенському фестивалі говорить міністр Євген Нищук, звертаючись до Рікардо Муті як до «папи римського сучасної музичної культури»... Концерт перевершив всі очікування».

«Riccardo MUTI слухає кантату Валентина Сильвестрова у виконанні Ксенії Бахрітдінової-Кравчук та Миколи Дядюри. «Садок вишневий» Шевченка з музикою Сильвестрова нарешті потрапив у свій рідний контекст: тут Данте для свого «Раю» надихався кращими мозаїками Преображення в Равенні».

«Valentin SILVESTROV: виконання на bis після видатного концерту на Равеннському фестивалі».

Дописувачі у соцмережах висловлюють захоплення музикою українського композитора та її виконанням: «Райская музыка в райском месте о райской мечте украинцев...» (Віктор Александров); «Great!» (Віктор Магомет); «Прекрасна новина! Валентин Сильвестров – провідний український композитор на світовій сцені!» (Марта Фаріон); «Божественно!», «Дякую!»…

За матеріалами ФБ-сторінки Костянтина Сігова

Константин Сигов
Євген Нищук
Валентин Сильвестров
Ксенія Бахрітдінова-Кравчук
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
«Дух и литера»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1024

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар