Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РЕПЛІКА. «Ми не фашисти, а народ Божий» – єпископ Львівський і Галицький Філарет

Версия для печатиВерсия для печати
26 лютого 2014 | Коментарі

«Різке звинувачення жителів Західної України у фашизмі є проявом сепаратизму і загострення конфліктів, що негативно впливає на пошуки порозуміння серед українського народу, – йдеться зокрема у зверненні єпископа Львівського і Галицького Філарета.

– Ми не фашисти і не нацисти, в чому хочуть певні сили сьогодні залякати жителів Сходу і Півдня нашої Держави!

Господь наділив нас великою милістю – дав нам могутню державу – Батьківщину одну для всіх, кому вона дорога. Цей дар від Бога ми повинні шанувати і працювати над тим, аби Україна була вдячною Богу за такий дарунок. І наша вдячність Йому – це наше достойне життя у повазі та любові до оточуючих, у самопожертві кожного на своєму місці, у чесному відстоюванні своєї соціальної позиції.

Останні події в Києві, смерть наших співгромадян мають навчити нас бути свідомими і не бути сліпими. Ми повинні відповідати за майбутнє своєї держави, плідно і чесно працюючи, кожен на своєму місці. Ми повинні зрештою навчитися щиро молитися і в цій молитві виховувати своїх дітей. І все це можливо, якщо ми справді навчимося любити людей.

Ми повинні навчитися не просто любити людей, а й поважати їхні переконання».

Владика Філарет також закликав галичан бути мудрими та інтелігентними людьми, для яких християнські пріоритети повинні займати найважливіше місце в житті. «Будьте розсудливі і мудрі – тільки така позиція дозволить усім нам упевнено дивитися на спільне майбутнє і робити кроки на зустріч один одному», – зауважив архіпастир.

«Тому гірко бачити, що отримавши шанс на побудову нової держави, ми стаємо на ті ж граблі – поспішно звинувачуємо один одного, шукаємо причину, через яку можемо виправдати власну відмову чути свого ближнього. Якщо ми й справді християни, якщо бажаємо прокинутися у могутній і квітучій Україні – раз і назавжди відкиньмо такі поняття як «фашизм» та «нацизм».

У нас немає екстремістів – у нас є народ Божий, що виявляє свою волю, і для того, щоб зберегти Україну, зберегти наші душі – протягнімо всі один одному руку і почнімо говорити мовою любові!» - наголосив єпископ Філарет.

Львівська єпархія

ФІЛАРЕТ (Кучеров), єпископ Львівський і Галицький
Львівська єпархія
Евромайдан и Церковь
сепаратизм

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3322

3

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Вы равняете себя с

Сергей|
Вы равняете себя с бандеровцами ув. владыко??? Разве Вас называют фашистом? Не соединяйте белое и черное называя это радугой.

Нічого нового........

Олександр|
Краще нехай відкинуть най мудріші і най інтелігентніші ваші вівці свої технологічні засобі, най сучасніші «мирні» коктейлі і каміння. Нехай не вдираються, як леді і джентльмени до чужих маєтків і не «тирять» по машинам і кишеням чуже добро. І нехай не приходить з джентльменським набором (куля, ніж і кулемет) до депутатів і прокурорів залякуючи людей. Нехай навіть якщо це мудро і інтелігентно для Галичини не плюють і не називають людей Пед …..сами (рос) хлопців міліції і не сталять «ввічливо» на коліна губернаторів і мерів. Тут владико як не називай фашисти, націоналісті, кати, гестаповці, нелюді, мародері, банда, Гуляй поле - Махновщина, Петлюрівщина, СС, терористи і асоціали……. слив багато а суть одна. Хай зроблять на решті хоч щось, щоб відмитись від цього на ділі, а не на словах. Вам страшно від того ви такий і дипломатичний. Прийде до вас джентльмен Музичко, пан Бункер та вельми шановний Ярош і гоп контора, і спитають не зараз , а потім без камер ТВ. Тому, як людину мені зрозуміло вашу доповідь. Але………все це вже було і у кінці 18 століття у Франція і в 1905 і 1917, 1920-23. у Росії, всі «дипломати-байкарі» закінчили погано…..

фашизму і екстремізму на Галичені немає

Олександр|
Так Владико, у нас немає фашистів і екстремістів. Але у нас немає блудниць (повій), у нас повно дівчат, які наполегливо трудяться на панелі заробляючи гроші, у нас немає крадіїв, але багато кмітливих дядів і тіток, які вміють «дере банити» все що погано лежить, немає «сцикунів» (прошу вибачення за мову), в парламенті та і в інших місцях, просто багато розсудливих і логічних товаришів. Так що згоден фашизму немає просто воно якось по іншому називається Ярошизм, Свободобатьківщизм, Упанізм ……….

Додати коментар