Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Майбутнє України — разом із Богом: презентовано книгу «Катехизм Українця ХХІ століття»

Версия для печатиВерсия для печати
01 березня 2016 | Події

Якими українці бачать себе та своє майбутнє? Про це говорили на прес-конференції в УНІАНі автори книги «Катехизм Українця ХХІ століття» протоієрей Георгій Коваленко, шеф-редактор сайту #Отченаш.укр, Володимир Романенко, видавець і письменник-богослов та Павло Михед, науковий консультант книги, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу слов’янських літератур Інституту літератури НАНУ.

Автори книги аналізують історію українців, родинні, культурні зв’язки, визначають ставлення до праці, власності та держави. А також визначають мету українців — чого треба прагнути і якими шляхами своїх цілей досягати. І все це — крізь призму Святого Письма та Заповідей Божих.

Читачам запропоновано загальні для всіх українців поняття, цінності та погляди – незалежно від професії̈, суспільного статусу, часу і місця народження, проживання та навіть етнічного походження людини, яка зараховує себе до українців.

Написана у формі діалогу, книга розпочинає розмову з кожним читачем стосовно основних цінностей українця XXI століття.

«Ми намагалися написати, хто ми є, — сказав на презентації «Катехизму Українця ХХІ століття» один з авторів, протоієрей Георгій Коваленко. — У книзі є певна ієрархія цінностей. Є і духовні, релігійні цінності, а загалом ця книга про земне. Господь говорить і про душу, і про тіло. Це книжка про наше тіло і душу в тому числі.

Тут є розділ і про релігію. Але все ж це книга світська, книжка не для вивчення в церковних школах. Можливо, вона може бути цікавою як позакласне читання в загальноосвітніх школах, бо саме там вивчають багато з тих питань, які ми собі ставили.

Але ця книжка, будучи світською, не відірвана від релігійної традиції. Вона не продовжує радянську традицію розділення на віру і життя, на віру і науку, на релігійних людей і нерелігійних...

Автори як релігійні люди намагалися писати на нерелігійну тему з точки зору релігійної людини. Ми це не можемо від себе відірвати.

Тут є посилання і на Святе Письмо, тут є і порівняння, які комусь, можливо, будуть не до вподоби. Але ми намагалися робити позитивний твір: ми писали про себе і так, як ми думаємо.

Враховуючи, що ми написали діалог, то сподіваємося на його продовження. І навіть негативні відгуки будуть заохочувати нас думати, розмірковувати, зважати на існування іншої, хай і неприхильної до нас, точки зору».

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1834

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар