Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

МАКАРІВ. До 25-річчя канонізації Паїсія Величковського представники усіх міст, де жив та проповідував преподобний, провели круглий стіл

Версия для печатиВерсия для печати
29 листопада 2013 | Святі

28 листопада виповнилося 25 років з дня канонізації відроджувача старечого життя на Русі – преподобного Паїсія Величковського.

Дивіться відеосюжет: Як преп. Паісій Величковський поклав початок відродженню старечого життя на Русі

У день пам'яті преподобного, в селищі Лишня (Макарівський р-н, Київська обл.) зібралися представники духовних центрів і осередків, де жив, діяв та проповідував преподобний, а також дослідники його науково-духовної спадщини.

Як відомо, преподобний Паїсій народився в Полтаві у 1722 році, подвизався в монастирях України, Молдо-Валахії, Афону, а відійшов до Господа у 1794 році в Нямецькій лаврі, яка знаходиться на території сучасної Молдови.

Божественну літургію звершили єпископи Макарівський Іларій та Фастівський Даміан. Архієреям співслужили священнослужителі з України та Молдови. Наприкінці богослужіння духовенство звершило чин Славлення перед іконою преподобного Паїсія Величковського.

За цим, відзначивши значні труди на ниві Христовій єпископа Фастівського Даміана, владика Іларій вручив йому в дар факсимільне видання Луцького Псалтиря.

Цього ж дня відбувся міжнародний круглий стіл «Духовна спадщина преподобного Паїсія Величковського».

До підготовки круглого столу долучилися настоятель парафії святителя Амвросія Медіоланського (Мілан, Італія), голова Вченої ради духовно-просвітницького центру "Ковчег" при парафії преподобної Параскеви Сербської, архімандрит Амвросій (Макар), італійський дослідник життя преподобного Паїсія Величковського Адальберто Майнарді, дослідники Полтавської місіонерської духовної семінарії, зокрема віце-ректор архімандрит Веніамін (Погребной), ієромонах Макарій з монастиря Симонопетра (Свята Гора Афон), який займається укладанням житій святих всієї Вселенської Православної Церкви, а також науковці Києво-Могилянської Академії та інших наукових центрів України та Молдови, студенти Київської духовної академії та курсанти Вищих Володимирських богословських курсів.

«Духовне надбання преподобного є особливо актуальним в наш час, коли світ так потребує проповіді Христа і коли ми, православні християни, повинні навчитися жити тим, до чого через свої аскетичні труди, святоотецькі переклади й агіографічну працю закликає нас святий Паїсій», - зазначив владика Іларій.

За матеріалами сайту Київської Митрополії

ДАМІАН (Давидов), єпископ Фастівський, вікарій Київської Митрополії
ІЛАРІЙ (Шишковський), архієпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії
Київська Митрополія
прп. Паисий Величковский
селище Лишня

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2789

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар