Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЛЬВІВ. Протистояння припинено: будівлю на Пекарській передали УПЦ. З баптистами порозуміння досягнуто

Версия для печатиВерсия для печати
14 січня 2014 | Події

Вперше за історію незалежної України єпархія отримала будівлю для єпархіального центру: відтепер православні і євангелісти мирно співіснуватимуть на одній території.

Роздмухати протистояння між православними та неопротестантами у Львові не вдалося. УПЦ та ХВЄ будуть добрими сусідами на Пекарській. Про це йшлося 11 січня під час зустріч єпископа Львівського і Галицького Філарета з керуючим місією «Добрий самарянин» Василем Боєчко, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на loda.gov.ua.

Читайте також: ЛЬВІВ. Місцева влада не дала в оренду Львівській єпархії навіть напівпідвал у 30 кв.м.

Ініціатором спільної зустрічі виступив голова Львівської ОДА Олег Сало, а її результатом стало порозуміння між обома конфесіями.

Владика Філарет озвучив своє християнське бажання щодо співпраці на одній території. Він розповів, що ще до урядового рішення УПЦ вирішила віддати частину приміщення, яке прилягає до храму місії «Добрий Самарянин» цій релігійній громаді. Вони обговорили питання використання будівель, що знаходяться на території військового містечка № 112 по вул. Пекарській, 57-59, у Львові.

«Це добрий намір, благий намір, який погоджений із нашою громадою, нашими священиками. Навіть багато єпископів, які цікавились ситуацією щодо майна на Пекарській, вони мене запитували чи готовий я буду підтримувати хороші стосунки з громадою євангелістів.

У нас будуть дуже гарні стосунки. Неможливо розділяти дві гілки християнства на якомусь конфлікті, тим більше, що у нас єдина місія – допомогти людям знайти шлях до церкви, до Бога. Наше спільне завдання співпрацювати у соціальному служінні людям», – наголосив єпископ Філарет.

Водночас єпископ Василь Боєчко додав, що Україні сьогодні вкрай потрібне примирення та міжконфесійний діалог. Він високо оцінює позицію єпископа Філарета та голови Львівської ОДА Олега Сала.

«Тому я мушу насамперед подякувати Богу, мушу подякувати людям, які не хочуть сьогодні порушувати божий мир, рівновагу і добробут нашого народу, і знаходять правильне вирішення цього питання», – сказав єпископ Василь Боєчко.

На території майнового комплексу військового містечка планується розмістити релігійний, культурний і соціальний центр.

За словами єпископа Філарета, там будуть всі єпархіальні структури і соціальні програми, які сьогодні можуть бути під опікою церкви. Це – програми для дітей-сиріт, малозабезпечених сімей, медичні програми, служіння для людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, тощо.

Духовенство озвучило ще одну ідею. Йдеться про створення хоспісу, в якому невиліковно хворі перебували б під наглядом релігійних громад, незалежно від конфесії.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України Львівській обласній державній адміністрації було доручено передати майновий комплекс по вул. Пекарській, 57-59, Львівській єпархії УПЦ.

ФІЛАРЕТ (Кучеров), єпископ Львівський і Галицький
Львівська єпархія
Відносини Церкви і влади у Львові

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2834

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар