Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЛУЦЬК. «Стверджувати, що Дари волхвів – не справжні, може тільки людина, яка не вірить у Господа» – прот. Валентин Марчук на брифінгу журналістам

Версия для печатиВерсия для печати

Протоієрей Валентин Марчук, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії, провів 28 січня брифінг для журналістів з приводу Дарів волхвів – однієї з небагатьох реліквій, котра пов’язана із земним життям Ісуса Христа та збереглася до нашого часу і в ці дні перебуває в Києво-Печерській Лаврі.

Дари волхвів будуть виставлені для поклоніння у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі до 30 січня, і наразі біля них уже змогли помолитися, доторкнувшись до реліквії, освяченої дотиком Новонародженого Ісуса, понад 100 тисяч людей з усієї України.

Читайте також:

Приводом для зустрічі з представниками ЗМІ стали звернення волинян у єпархію та до окремих священиків.

Не зважаючи на морозну погоду, люди з благоговінням стоять по кілька годин у черзі. З приводу такого поклоніння вже сказано самим Ісусом Христом: «По вірі вашій вам буде». Проте почали звучати і твердження, наче дари волхвів… не справжні… І це на Волині, де народ споконвіку богобоязнений і щиро вірує у Господа.

Читайте також: Комментарий прот. Георгия Коваленко о «сомнениях» УПЦ КП в подлинности Даров волхвов: «На современном языке это называется провокацией»

Про поклоніння волхвів, які принесли дари (золото, ладан і благовонну речовину смирну, або мірру) Богонемовляті Христу говориться в Євангелії від Матвія. Згідно з переказом, відображеним у письмових візантійських джерелах, Дари волхвів передала Єрусалимській церкві Пресвята Богородиця. В Єрусалимі вони знаходилися до IV ст. За часів імператора Східної Римської імперії Аркадія (395 – 408) були перенесені у столицю Візантії – Константинополь. Коли ж турки захопили Константинополь, святиню передали на Афон у монастир святого Павла. Відбулося це 1470 року.

Відтоді, понад 500 років, Дари волхвів не покидали Афон жодного разу. Нині святиня перебуває в Україні з благословення Вселенського Патріарха.

Протоієрей Валентин Марчук каже, що ця дорога для кожної православної душі святиня Божим промислом потрапила на нашу землю, в нашу Україну саме тоді, коли ситуація у державі вимагає величезного молитовного єднання людей заради спокою і миру на нашій землі.

«У 2011 р. я вперше побував на Афоні, і так випало, що у монастирі святого Павла ми були тривалий час, навіть ночували. Отож зміг більше часу провести біля Дарів волхвів, помолитися біля них, – пригадує отець Валентин. – Тільки не віруюче серце, людина, котра у Бога не вірить, могла б сказати, що ці дари – не справжні. Кожен може поклонитися зараз їм, і відчути благодать Божу. Особливу можливість отримують жінки, які можуть прикластися до ковчежка з реліквією, адже за правилами чернечої держави Афон туди допускають тільки чоловіків, і це правило не порушується століттями. Вшанування християнських святинь для віруючої людини є можливістю зробити ще один крок назустріч Богу. Поклоніння Дарам волхвів – це велика духовна підтримка, це ще одне нагадування нам, що Спаситель приходив на цей світ у вигляді земної людини. І наша духовна сила саме у вірі», - зауважив він.

Волхви, як відомо, принесли Богонемовляті Ісусу золото, ладан і смирну. Журналістам було цікаво дізнатися, що золото – це 28 невеликих пластин-підвісок у вигляді трапецій, чотирикутників і багатокутників, прикрашених витонченим, філігранно виконаним орнаментом. На жодній із пластинок малюнок не повторюється! Ладан і смирна, принесені роздільно, були з’єднані у невеликі, завбільшки з маслину, кульки темного кольору. Їх збереглося біля сімдесяти. З’єднання це дуже символічне: ладан і смирна, принесені Богові і Людині, з’єднані так само нерозривно, як у Христі з’єдналися дві природи: Божественна і людська. Волхви були язичниками, і у їхній іпостасі увесь язичницький світ прийшов до нашого Новонародженого Спасителя, аби вклонитися Йому і змінити своє життя.

«Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відзначив: «Дуже відрадно, що така велика святиня, як Дари волхвів, прибула в Україну саме у цей тривожний для усіх нас час». Можливо, Господь таким чином дає нам знак, що потрібно молитися і молитися, бо спільна щира молитва може творити те, що називають словом «чудо».

У неділю у Києво-Печерській Лаврі біля Дарів волхвів молилося до двох тисяч дітей. Це – найщиріша молитва! Бо ж сказав Господь: «Будьте, як діти, бо їх є Царство Небесне». І з благословення керуючого Волинською єпархією митрополита Волинського і Луцького Ніфонта ми звертаємося до наших вірних, аби вони приходили у храми з дітками. Така спільна молитва об’єднує і додає духовної радості», - наголосив отець Валентин.

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Дары волхов в Киеве

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3172

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар