Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Справжні відкриття і «родзинки» першого фестивалю колядок у ЛУЦЬКУ. Фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати

Молитва, тиша, мить прекрасна… – саме такими словами можна передати настрій, який того вечора панував у залі, в якому відбувався перший у Волинській єпархії фестиваль різдвяних колядок.

Піснеспіви у виконанні церковних хорів та окремих груп хористів заворожували, а різдвяна вистава, яку показали учні та викладачі недільної школи при Покровському кафедральному храмі, стала повчальною і для дорослих глядачів (бо саме вони і були у залі). Адже відома дитяча казка «Снігова королева», яка стала основою для різдвяного спектаклю, виявляється, цілком християнська, і молитва «Отче наш» у ній звучала не один раз…

Різдвяні колядки повертають нас у дитинство, додають розуміння, що Божа милість і ласка – завжди із нами, Про це на початку дійства і говорив митрополит Волинський і Луцький Ніфонт. Владика навіть заспівав два старовинні псалми, які слухали, затамувавши подих, а всім учасникам виступів він вручав маленький сюрприз – шоколадку. Добра, різдвяна атмосфера…

Власне, нині колядки звучать скрізь і повсюди. Так само у кожній парафії відбувся вечір колядок. Проте фестиваль, вважає автор ідеї – протоієрей Валентин Марчук, голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу, – це зовсім інший рівень, на який церковні хори вже вийшли. Практично усі учасники фестивалю вже мають концертні костюми і свій окремий репертуар. Бо якщо під час вечорів колядок у наших храмах звучать переважно популярні «Добрий вечір тобі, пане господарю» чи «Бог предвічний народився» і «Нова радість стала», то фестиваль має на меті представити і новинки, котрі ще, так би мовити, «не заспівані». Ці кілька годин для учасників духовного свята стали і душевним відпочинком, а в майбутньому почуті на фестивалі колядки можуть послужитися і в місіонерській діяльності церков та православних молодіжних і дитячих об’єднань.

На одній сцені виступили і класичні, так би мовити, виконавці духовних піснеспівів – хор храму Всіх святих землі Волинської «Волинські дзвони» під керівництвом Марії Вислоцької, архієрейський хор із Свято-Покровського кафедрального храму, хор недільної школи «Покров», хор студентів Волинської духовної семінарії під керівництвом Петра Муляра.

Але як порадували хори з парафій! Коли в одному хорі – і дітки парафіян, і самі парафіяни, і церковні хористи, і, звичайно, духовний пастир. Кожна парафія представляла свою, так би мовити, «родзинку».

Для храму на честь святої рівноапостольної Марії-Магдалини такою стала різдвяна колядка «Спи, Ісусе, спи», Потім її ж виконував і хор дітей церковнослужителів, але в трохи іншій інтерпретації, проте обидва виконання зворушували душі. Бо ж слова тут то які! «Спи, Ісусе, спи, спатоньки ходи, буду Тебе колисати, пісеньками присипляти: люлі, серденько, люлі… Спи, терпіння, спи, очка зажмури. Не питай, що колись буде, що зготовлять Тобі хрест люди…»

Семеро дівчаток – доньки священиків Петра Базюка, Богдана Линника і благочинного Володимира Літвенчука і поколядували, і пощедрували, і з Різдвом святим усіх привітали, і на бандурі заграли.

А які злагоджені голоси у хористів із єдиного в Україні церковного хору незрячих від храму Всіх святих землі волинської! Піснеспіви вони вивчають з голосу, бо ж нот – не бачать. Зворушливо було спостерігати, як священик Олександр Мазурак, керівник цього ексклюзивного хору, зводить хористів за руку зі сцени.

Кілька хорів представила парафія Хрестовоздвиженського храму Луцька: серед учасників були і зовсім малі дітки, які проте співали дружно і в лад, і просто розчулили зал.

Справжнім відкриттям став чоловічий хор храму на честь Трьох святителів зі своїм пастирем протоієреєм Сергієм Дембовським. Хоча на таких концертах прийнято дякувати виконавцям словами «Спаси вас, Господи!», але у глядачів було стільки емоцій, що вони починали і аплодувати.

«Ми побачили, відчули не тільки красу духовних піснеспівів, відкрили для себе нових виконавців, а ті, у свою чергу, відкрили для себе нові колядки та щедрівки. Саме формат фестивалю дає можливість відібрати те найкраще, що ми маємо і знаємо, що також можна використати, аби прославляти Христа, який усім нам приніс спасіння», – сказав протоієрей Валентин Марчук.

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
священик Олександр Мазурак
різдвяні колядки
колядки

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3464

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар