Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Про Різдво Христове – мовою казки. У Луцьку поставили «Снігову королеву» (ФОТО)

Версия для печатиВерсия для печати

Любити Бога – це допомогти ближньому – таку, здавалося б, просту істину організатори різдвяної вистави спробували донести через знайому усім дітям казку «Снігова королева».

Традиційно про Різдво Христове та все те, що означало воно для людства, з дітьми говорять мовою біблійних та історичних персонажів: царя Ірода, волхвів і т.д. Ієромонах Ілля (Вишневський), директор недільної школи при Покровському храмі Луцька, каже, що цього року зумисне вибрали саме популярну дитячу казку. Адже діти люблять казки і вірять у дива, які у них трапляються. А народження Ісуса Христа вже є великим чудом, яке вражає донині.

Як казка, так і реальна історія Різдва Христового, власне приходу Спасителя на нашу землю мають багато спільного. Ми знаємо слова «Так полюбив Бог світ, що Віддав Сина Свого єдинородного, щоб всякий, хто Вірує в Нього, не загинув, а мав життя Вічне». У казці ж любов розтоплює навіть крижане серце… Як актуально звучить сьогодні ця казка, бо такі крижані серця мають багато із нас. І саме християнська любов, іншими словами – любов до ближнього може їх «розтопити», пробудити до віри у Христа і надію на спасіння із Ним.

У виставі, поставленій колективом викладачів та учнів недільної школи, небагато героїв і лаконічні декорації. Але і діти, і дорослі грають з такою любов’ю і щирістю, а продумані декорації та гарні костюми додають розуміння різдвяної історії.

Між сценками вистави діти співали колядки, розказували вірші, виступив і хор недільної школи. Переповнений зал реагував сміхом, оплесками. А коли привітали з недавнім днем ангела отця Іллю, то зал дружно проказав: «Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо!» Директору недільної школи також заспівали волинське «Многі вам літа». Свою любов і благословення учасникам дійства передав через протоієрея Валентина Марчука митрополит Волинський і Луцький Ніфонт. А також і солодкі подаруночки, бо яке свято без них?.. Отець Валентин, голова єпархіального інформаційно-просвітницького центру, привітав і архімандрита Аліпія (Сапігу), який був фундатором та першим директором недільної школи при Свято-Покровському храмі Луцька, а також її недавнього директора (нині настоятеля храму у селищі Голоби) ієромонаха Ніфонта (Омельчука).

«Любити – це означає не заздрити, допомагати ближньому, як вчив Ісус Христос, як допомагали і персонажі цієї прекрасної різдвяної вистави. Бо і нині є люди, котрі не розуміють: як це – любити ближнього?.. І живуть у своєму «царстві», де від відсутності взаємної любові перетворюються на лід… У казці діти просять у Господа, аби розквітнула серед зими їхня троянда. І Він чує їхні молитви: квіти розквітають саме на Різдво. Але Христос любить нас і чує наші молитви і в реальному житті», – сказав отець Валентин.

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
ієромонах Ілля (Вишневський)
архімандрит Аліпій (Сапіга)
ієромонах Ніфонт (Омельчук)
Різдво Христове

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4340

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар