Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЛУЦЬК. Презентовано унікальну працю прот. Олександра Федчука «Волинська духовна семінарія 1945-1964 рр.»

Версия для печатиВерсия для печати
21 березня 2014 | Книжки

Волинська духовна семінарія з часу свого заснування відігравала і продовжує відігравати надзвичайно важливу роль у житті Православної Церкви на Волині. Зі стін цієї духовної школи вийшло чимало видатних і самовідданих пастирів Церкви Христової, багато випускників цієї семінарії стали мучениками і сповідниками в часи панування безбожництва на нашій землі.

Цікавим і своєрідним, водночас і непростим був період існування Волинської духовної семінарії в Луцьку в 1945-1964 роках, до її закриття в часи хрущовських гонінь на Церкву. Саме цьому періоду присвячена історична праця голови видавничого відділу Волинської єпархії протоієрея Олександра Федчука, презентація якої, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта,  відбулась 20 березня.

Участь у презентації взяли вихованці ВДС та ректор семінарії протоієрей Рустик Капауз, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, а також жінка вже покійного довголітнього служителя Церкви на Волині протоієрея Олексія Вислоцького. Отець Олексій був студентом у ті часи, а згодом і викладачем ВДС. Раїса Вислоцька та доньки отця Олексія – нині викладачі ВДС – Тетяна Леуш та керівник хору храму Всіх святих Землі Волинської Луцька Марія Федосюк-Вислоцька.

«В даному контексті автор праці отець Олександр став автором унікальної книги, він багато часу провів у архівах і цей період історії нашої духовної школи цікавий тому, серед нас живуть свідки цих подій, зокрема і матушка Раїса», – наголосив протоієрей Валентин Марчук.

Розповідаючи про свою роботу, отець Олександр Федчук зауважив, що вона тривала два роки і впродовж цього часу працювати довелось багато, зокрема у архівах священик провів не один день. «Такого фундаментального дослідження цього періоду ще не було. Окрім роботи із документами, спілкувався з людьми, зокрема із матінкою Раїсою, старшими священиками, зокрема із протоієреєм Валентином Негодою», – розповів отець Олександр.

Варто зауважити, що свого часу саме до Волинської духовної семінарії спочатку хотів поступити абітурієнт Віктор Сабодан – нині Предстоятель нашої Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. «Я знайшов це документ і на обкладинку книжки виніс його макет», – сказав протоієрей Олександр Федчук.

«Я пам’ятаю ці роки, коли саме в цей час діяла наша духовна семінарія. Прочитала книжку отця Олександра – дійсно описано все гарно і точно. Хочу сказати кілька слів про тодішній викладацький колектив семінарії, це був особливий колектив, і в духовному і в інтелектуальному плані. Хоча часи були непрості, наші діти, наприклад, мали неприємності в школі за те, що ходили до церкви. Пригадую я і перших випускників, дехто із них ще досі живе і служить Церкві Христовій», – поділилась враженнями Раїса Вислоцька.

Сама книга «Волинська духовна семінарія 1945-1964 роки» була видана за кошти митрополита Волинського і Луцького Ніфонта.

Окрім книги про Волинську духовну семінарію відбулась і презентація збірки нот піснеспівів Божественної літургії «Хвали душе моя Господа», автором мелодій яких є Тетяна Леуш – дочка протоієрея Олексія та Раїси Вислоцьких. Окрім піснеспівів Божественної літургії, таких як «Херувимська», «Єдинородний Сине» та Антифони, збірка містить і обробки народних українських колядок. «Я люблю церковний спів з дитинства, спочатку співала в архієрейському хорі Свято-Троїцького собору, потім – Свято-Покровського храму, а нині співаю в хорі «Волинські дзвони» храму Всіх святих Землі Волинської», – розповіла Тетяна Леуш.

Окрім презентованих видань отець Валентин ознайомив представників ЗМІ із виданнями Київської Митрополії УПЦ – «Шевченкіадою» Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та збіркою молитов про викорінення ненависті та злоби і примноження миру і любові в Україні.

«У Предстоятеля Української Православної Церкви було дуже багато «Кобзарів, ці книги він майже всі подарував різним установам. А збірка молитов за мир була укладена нашим Предстоятелем саме у часи останніх важких подій», – сказав протоієрей Валентин Марчук.

Дивіться також ФОТОРЕПОРТАЖ з події

volyn.church.ua

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Марія Вислоцька
протоієрей Рустик Капауз

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2399

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар