Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЄВРОМАЙДАН. Посилити піст і молитви – закликав митрополит Луцький і Волинський Ніфонт у зв’язку з ситуацією в країні

Версия для печатиВерсия для печати
04 грудня 2013 | Церква і держава

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира минулої неділі в усіх храмах і монастирях Церкви за Божественною літургією було звершено молитву «про примноження любові та викорінення усякої ненависті і злоби». Ця молитва буде звершуватися і в усі наступні дні Різдвяного посту. Про те, аби Всемилостивий Господь простив нам гріхи і беззаконня наші, про що й проситься у молитві, благали і благають  і парафіяни Волинської єпархії УПЦ.

«Церква – це люди, яких вона має за своїх дітей. Церква завжди давала притулок і захист нужденним.  Але вона ніколи не закликає до мітингів, бо ми всі – діти Церкви, діти одного Бога, однієї держави, – зазначив на зустрічі з журналістами волинських засобів масової інформації митрополит Волинський і Луцький Ніфонт. – Є закон, є Конституція, маємо все робити мирно. Церква вчить своїх вірних послуху, вчить милосердю, вчить покорі. Маємо проявляти толерантність, або, іншими словами, християнську любов.

Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт

Читайте також: ЛУЦЬК. У Покровському кафедральному соборі молилися за мир в Україні та визволення від розколів

Господь заповідав нам любити  один одного, бути миротворцями, і зло перемагати добром. Про це йдеться і в Посланні Блаженнішого Володимира. Тому Церква нагадує політичним лідерам і державним діячам біблійну мудрість про те, що «усяке царство, що розділилося в собі, спустошиться, і всяке місто чи дім, що розділився в собі, не встоїть», - зауважив митрополит Ніфонт.

Владика наголосив, що Церква засуджує дії насильства проти мирного протесту, проти юних громадян, дітей,  які сталися у Києві у кінці минулого тижня. За це доведеться відповідати і перед державою, і перед Богом.

Архіпастир нагадав, що нині православні християни вступили у період Різдвяного посту. Цей час у житті віруючої людини відповідальний і значимий. Піст є дуже корисним, насамперед, для духовного удосконалення. Через те, що нині Україна, як держава, переживає дуже непрості часи, він закликав посилити піст і молитви, аби спільною покорою  утихомирювати спокуси, які роздирають суспільство. Деякі особливості постів закладено ще за часів Апостолів, були затверджені на Вселенських Соборах, тому ніколи не може бути й мови, щоб піст відмінити, як часом міркують малоцерковні люди. Піст може бути тільки послаблений, з благословення духівника, і лише для певних категорій віруючих (хворих, немічних, вагітних, подорожніх і т.п.).

Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт висловив сподівання, що за нашими молитвами, щирим постом і милосердний Господь зглянеться на Україну, котра має свою незалежну державу, працьовитий народ, родючі землі. І якщо буде між її людьми почуття християнської любові, то буде і мир, і спокій.

Прес-служба Волинської єпархії

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
Евромайдан

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3446

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар