Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЛУЦЬК. «Миколайчики» для луцьких «чорнобильців»: єпархія вшанувала ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Версия для печатиВерсия для печати

Розпитувати кожного з цих людей, які сиділи в актовому залі департаменту соціальної політики міської ради, про їхню долю, це найперше рвати серце їм. Жінки у першому ряді виявилися переселенками з «самої Прип’яті», і, як кажуть, стали найпершими ліквідаторами тієї  страшної техногенної катастрофи. Вже скільки років живуть на Волині, а душа тягнеться до рідного дому… Тільки, признаються, вже мало хто із земляків лишився на цьому світі, та й самі собі не вірять, що просто дожили до цього часу.

Волинська єпархія вшанувала ліквідаторів аварії на ЧАЕС у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая. «Ось і про нас згадали!» – говорили чорнобильці. Ростислав Адамович Кухтей, в.о. Голови ВГО «Спілка Чорнобиль» повідомив, що це перший приклад співпраці їхньої організації з Церквою, причому перший і єдиний за всі роки, що минули після аварії на ЧАЕС, загалом в Україні.

З луцькими «чорнобильцями» зустрілися міський голова Микола Романюк, секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук та голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук. Священики передали присутнім благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта. Міський голова Микола Романюк відзначив, що Волинська єпархія і сам владика Ніфонт є, так би мовити, потужними благодійниками для нужденних. Завдяки спільним з міською радою акціям єпархії на ділі виконується заповіт Ісуса Христа: любити ближнього, як самого себе. Різні соціальні групи отримували і матеріальну, і моральну підтримку від Волинської єпархії, за що міський голова щиро вдячний владиці Ніфонту.

Земне життя святителя і чудотворця Миколая було сповнене турботи про людей, виявів милосердя щодо них. І луцьким «чорнобильцям» таким виявом доброти від Церкви стали гарні продуктові набори. Їх отримали і ліквідатори, і родини ліквідаторів, котрі вже, на жаль, не з нами на цьому світі. Ростислав Кухтей сказав, що повсякчас кількість людей, котрі захистили світ від «мирного» атома, скорочується. «Вони відходять від нас. Тому такою дорогою є піклування і Церкви, бо часто у цих людей надія тільки на Бога», - наголосив він.

«Турбота про таких людей – це спільна справа держави і Церкви. Церква там і з тими, кому важко. Церква існує на людські пожертви, і таке їхнє застосування є богоугодною справою», – впевнений протоієрей Валентин Марчук.

Волинська єпархія УПЦ і надалі співпрацюватиме зі «Спілкою Чорнобиль», аби молитвою і добрими справами полегшувати життя людей, які у свій час своїми, зламаними долями захистили цей прекрасний, створений Богом, світ.

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
Микола Романюк
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей Миколай Бондарук
День ліквідатора аварії на ЧАЕС
святитель Николай Чудотворец

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2604

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар