Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Літня АЯшкола: неформат, який іде в ногу з часом

Версия для печатиВерсия для печати
05 червня 2017 | Репортаж

Літня АЯшкола відкрилася! У неділю, 4 червня, на свято Трійці у Софії Київській відбулося перше занурення у світову «Культуру від А до Я».

Звідки взялася наша планета? Скільки бактерій живе на долонях однієї людини та як це пов’язано із населенням Землі? Хто із живих істот першим навчився перетворювати сонячну енергію та чи знали давні греки і римляни про підлогу з підігрівом? — це і не тільки почули і побачили відвідувачі на відкритті Літньої АЯшколи — під час першої лекції історика Леонтія Кокіна.

«Як народилася культура» — це була не просто розповідь у фактах і цифрах. Усе відбувалося в інтерактивному форматі: і діти, і дорослі активно працювали між собою, самі створювали лекцію. Викладач лише задавав напрямок.

Анастасія Лиходій, викладачка Школи Анни Ярославни

«Літня Школа (ми її назвали АЯшкола) — це цілісний курс про «Культуру від А до Я». Цей цикл інтерактивних лекцій має на меті розкрити для дітей повну історію розвитку світової культури: як людина стала людиною. Від перших зародків культури до сучасної розвиненої людини, яку ми маємо на сьогоднішній день».

Цього літа ШАЯ запропонувала співпрацю молодим спеціалістам з культурології та історії. Це хлопці та дівчата, які працюють з дітьми у школах, гуртках, захоплюються своєю справою. Викладачі Школи розробили повну програму — від первісних часів до культури ХХІ ст. У серпні в Школі заплановані лекції з культури історії України — це будуть захопливі квести по добі Київської Русі.

Кожна лекція у Школі інтерактивна: це гра, або імпровізація, або конкурси з подарунками… «Наприклад, на Середньовіччя в нас плануються справжні лицарі в обладунках, — розповіла Анастасія. — І це буде не просто нудне переказуванням якоїсь історії чи виклад сухих фактів. Це постійна взаємодія з дітьми, тому що ми намагаємося бути не форматною школою, а йти в ногу з часом. Тому ми і залучаємо молодих, із сучасним поглядом спеціалістів, які мають нові, свіжі ідеї і намагаються створювати щось інноваційне, знаходити абсолютно нові підходи до навчання».

Відкривав Літню школу Леонтій Кокін.

Леонтій — історик не лише за фахом (студент історичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка), а й за покликом. Як справжній спеціаліст, він ґрунтовно вивчив свій родовід. Тому із легкістю пояснює своє рідкісне ім’я. «Мене назвали на честь прадіда, а також — на честь дядька мого батька. Дядько був льотчиком, героєм Радянського Союзу, брав участь у Другій Світовій війні. А прадід був підприємцем, жив іще у часи Російської імперії».

А ще Леонтій цікавиться усім, починаючи від давньої історії і до фізики та математики. Крім того, він є екскурсоводом, проводить екскурсії для різної аудиторії — від найменших (п’яти-, шестирічних) до найстарших.

За умовами Літньої школи кожну лекцію читатиме інший викладач, та нам Леонтій зізнався, що коли його запросять провести тут лекцію знов, то він зробить це із задоволенням, бо йому тут дуже сподобалося. «Я люблю дітей, спілкування із ними та їхніми батьками. Це наше майбутнє, і діти мають знати власну історію, величезну кількість фактів, щоб бути освіченими людьми і справжніми громадянами», — вважає Леонтій.

Поділилася своїми враженнями одна з найактивніших слухачок ШАЯ Наталя Шаля (12 років)

«Це моя перша лекція в цій школі. Це дійсно цікаво. Мені дуже сподобалося. Було багато різної інформації. І це інтерактивно, тобто не так нудно, як на звичайних уроках у школі. Я дуже люблю читати, крім школи, ходжу ще й на різні гуртки.

Новою для мене стала інформація про географічне розселення племен, про місце зародження стародавніх людей, про те, як саме вони розвивалися і що стало передумовами для розвитку різних націй».

На запитання, в яку із соцмереж Наталя викладе пост про Літню АЯшколу, дівчина відповіла:

«Мене нема в жодній соціальній мережі, тому що в мене просто не вистачає на це часу! Я дуже люблю читати, ходжу на різні гуртки. І, якщо чесно, мені це не дуже потрібно, тому що я і так спілкуються з однокласниками в школі, в мене для цього достатньо часу. Я буду переходити в нову школу і ще новим друзям розкажу, так що буде вдвічі більша аудиторія. У мене в старій школі залишилося декілька знайомих, які цікавляться історією, і, думаю, будуть нові друзі. Сподіваюся, в новому класі моє захоплення підтримають».

Насамкінець усі взяли участь у віртуальному спорудженні первісної хижки. У міні-фільмі, який показав лектор, було коротке керівництво, як з підручних матеріалів, за допомогою дерева, глини та каміння спорудити собі житло в нетрях джунглів. Майстер-клас викликав однозначну оцінку: «Це краще, ніж Mine Craft!».

І, звісно, на дітей чекали солодощі і невеличкий сюрприз — «первісні розмальовки».

Тож, ціле літо кожні вихідні, без перерви та канікул, незважаючи на погоду (спека чи холод) АЯшкола чекає юних слухачів — до 28 серпня. Наприкінці слухачі отримають дипломи про закінчення Літньої АЯшколи при Школі Анни Ярославни.

***

Ну а ми трохи привідчинимо завісу таємничості щодо наступної лекції: її буде присвячено культурі стародавнього Єгипту: фараони, піраміди, клинопис…

Тих, хто завітає в Літню АЯшколу на наступне заняття, тут навчать писати справжні ієрогліфи.

Записуйтеся на заняття на ФБ-сторінці АЯШколи

Підготували Анна Власенко та Вікторія Кочубей

Анастасія Лиходій
Школа Анни Ярославни
Літня АЯшкола

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2085

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар