Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Криза сім’ї в умовах сучасної України» — єпископ Пантелеімон взяв участь у міжнародному форумі, присвяченому сімейним цінностям

Версия для печатиВерсия для печати
15 вересня 2014 | Сім’я

Міжнародний Форум «Багатодітна сім’я і майбутнє людства»  відбувся у Москві 10-11 вересня. З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія участь у ньому взяв голова Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї єпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

Форум, присвячений обговоренню сімейно-орієнтованих ініціатив у різних сферах життя суспільства, а також осмисленню соціальних, економічних, культурних та духовно-моральних умов існування сім’ї в сучасному світі, зібрав понад півтори тисячі осіб з 45 країн світу, представників влади і духовенства.

Організаторами дводенного Форуму, який проходить в рамках Всеросійської програми «Святість материнства», виступили Центр національної слави і Фонд Андрія Первозванного за підтримки Благодійного фонду святителя Василія Великого та Патріаршої комісії з питань сім’ї, захисту материнства та дитинства за участю російських і зарубіжних громадських організацій.

Відкриття Форуму відбулося в Москві в Державному Кремлівському палаці. Наступного дня Форум продовжив свою роботу. В Залі Церковних Соборів Храму Христа Спасителя, відбулася наукова конференція з основної заявленої теми, а також круглі столи: «Просімейне законодавство і сімейна політика», «Нове життя: радість батьків і дар Божий», «Досвід діяльності сімейних центрів та Центрів захисту материнства», «Просімейна економіка, бізнес і трудові практики, дружні сім’ї», «Сім’я у світі інформації», «Молодіжні ініціативи на підтримку традиційної сім’ї», «Освіта і виховання: від підготовленої юності до сімейної молодості».

Під час засідання круглого столу «Міжрелігійна дискусія з питань сім’ї» голова Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї єпископ Пантелеімон виступив з доповіддю «Криза сім’ї в умовах сучасної України». Владика проаналізував стан сучасних традиційних українських сімей, звернув увагу слухачів на роботу Української Православної Церкви щодо підтримки та збереження традиційних сімей, а також наголосив на важливості об’єднання зусиль Церкви, громадськості та держави, направлених на збереження традиційних сімей.

Проведення такого масштабного Форуму, безсумнівно, вносить величезний внесок у справу зміцнення інституту сім’ї та традиційних сімейних цінностей.

За результатами численних соціологічних опитувань, у свідомості людей сім’я залишається базовою цінністю. Цей висновок, як виявилося, справедливий як для старшого покоління, так і для молоді, включаючи студентство та старшокласників. Центральним напрямком, на якому мають бути зосереджені всі зусилля – це збереження кровної, рідної сім’ї для дитини. Як показує досвід роботи в даній галузі,найважливішим є об’єднання зусиль різних профільних служб, громадських організацій та волонтерів.

На завершення заходу в головному залі Храму Христа Спасителя відбулося підсумкове пленарне засідання, де був прийнятий підсумковий документ Форуму.

За матеріалами family.church.ua

ПАНТЕЛЕІМОН (Поворознюк), архієпископ Ровеньківський і Свердловський
сім’я

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2331

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар