Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КОМЕНТАР. «Підпаливши храм при дитячій поліклініці, зробили гірше не настоятелю, а дітям» — Київська Митрополія

Версия для печатиВерсия для печати
27 серпня 2013 | Редакция | Коментарі

Як повідомляв портал «Православіє в Україні», 25 серпня було підпалено дерев’яний храм на честь Трьох Святителів, що знаходиться на території Центральної дитячої поліклініки Голосіївського району м.Києва, біля ст. м. «Голосіївська».

Трехсвятительский храм в Голосеево_поджог

Ситуацію прокоментував секретар Київської єпархії по м. Києву протоієрей Віктор Іващук:

Не тільки для християнина, для кожної свідомої людини підпал храму – це трагедія. Руйнують храм, дім Божий, де звершується молитва за всіх – і тих людей, які вірують, і тих людей, які, можливо, ще не приймають Бога, але тим не менше є дітьми Божими. Тут підносять молитви за мир в усьому світі, за благополуччя людей і держави. Тому те, що сталося, трагедія, і мабуть, важко її переоцінити. Слава Богу, такі кричущі випадки не такі масові, як це було в 20-30-х роках ХХ ст.

Коли свідомо підпалюють церкву і демонструють, що це нібито помста чи покара, то це насмішка не тільки над священиком, а над всім православним народом, який живе у цій країні, бо храм Божий відкритий для кожного.

Більше того, Трьохсвятительський храм знаходиться на території Центральної дитячої поліклініки Голосіївського району. До лікарні завжди приходять з якимось недугом. Оскільки ця поліклініка – дитяча, значить сюди з недугом ідуть діти. Тож,  хворі діти, йдучи в поліклініку, заходять і в храм, помолитись. І дуже часто Господь, через свою милість, зцілює дітей і допомагає переживати хвороби, труднощі як дітям, так й їхнім батькам.

Виникає питання: а навіщо було підпалювати храм? Кому хотіли зробити погано? Священику, Церкві? Настоятель, звичайно, засмутився, для нього це справжній біль. Але зробили гірше  дітям, які ідуть у поліклініку, мешканцям того району, які живуть поруч із храмом та йдуть на Літургію, щоб причастити тих же діток чи самим причаститись Христових Таїн. Тому для кожної людини те, що сталося, – це біль, це трагедія.

***

Слава Богу, останнім часом спостерігається позитивна тенденція щодо розвитку духовності в цілому. Приємно бачити, що в храмах нашого міста кожного разу все більше і більше малих дітей приносять до Причастя. Звичайно, хтось причащає дітей свідомо, а хтось – тому що «так порадили». Але з часом через малих діток і самі батьки воцерковлюються, збільшується православна родина.

Будь-яка хвороба витікає з духовної проблеми. Якщо дух у порядку, якщо людина духовна, до всього підходить із молитвою, то легше і фізичну хворобу переносить, легше і лікарям лікувати таку дитину чи дорослу людину. Тому недивно, що самі лікарі часто є ініціаторами, щоб при лікарнях створювали парафії, відкривали храми. Вони розуміють, що церковне життя з Таїнствами Церкви є «активним помічником» у лікуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ПРОИСШЕСТВИЕ! Неизвестные подожгли Трехсвятительский храм в Голосеево (+фото)

КОММЕНТАРИЙ. Настоятель пострадавшего от пожара храма Трех Святителей: «В поджоге и наша вина – мы мало времени уделяем воспитанию общества»

Київська Митрополія
Протоиерей Виктор Иващук
поджог храма Трех Святителей в Голосеево
поджог храма

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2832

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар