Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КОМЕНТАР. Митрополит Антоній: «Ні копійки грошей з УПЦ в Москву не йде»

Версия для печатиВерсия для печати
16 жовтня 2014 | Коментарі

Про це зазначив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в інтерв’ю, що розміщене на сайті Київської Митрополії УПЦ.

«Адже якщо ми, як нас звинувачують, працюємо на Москву – то маємо за це від них отримувати гроші. А так виходить, що ми нібито і відстоюємо інтереси Москви, і за це ще приплачуємо з доходів наших приходів та єпархій. Використання цих двох взаємовиключних тверджень приводить до абсурду і може сприйматися на віру виключно в запалі полеміки малоосвіченими та неінформованими людьми, та є по суті, дезінформацією та неправдою. Я хочу цілком офіційно заявити, що ні копійки грошей від нашої Церкви в Москву не йде», — наголосив митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ також нагадав, що на початку 90-х років минулого століття Патріарх Московський Олексій ІІ написав лист на адресу тодішнього українського уряду, де чітко та недвозначно була прописана відмова РПЦ від будь-якого церковного майна на території України. Главою УПЦ в той час ще був митрополит Філарет (теперішній очільник так званої УПЦ КП), який згодом пішов у розкол.

У листі Патріарха Олексія правонаступницею єпархій РПЦ в Україні, які за попередньо називалися Українським Екзархатом РПЦ, оголошувалася Українська Православна Церква.

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3128

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар