Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КОМЕНТАР ДЛЯ ЗМІ: Розкольники — це церковні сепаратисти і поводяться так само. Речник УПЦ

Версия для печатиВерсия для печати
12 вересня 2014 | Актуальний коментар

Коментуючи для ЗМІ повідомлення про «масовий перехід» парафій Української Православної Церкви до Київського Патріархату, а також події в с. Пасічна Баришівського району Київської області, речник УПЦ протоієрей Георгій Коваленко зазначив:

Протоиерей Георгий Коваленко

На жаль, останні події змушують нас свідчити, що розкольники – це церковні сепаратисти і поводяться вони так само.

Зараз ми бачимо використання Київським патріархатом сепаратистських технологій під час організації т.зв. переходів громад.

Спочатку сепаратисти (розкольники) говорять, що вони такі самі легітимні і ніяке визнання їм не потрібне.

Потім проводиться сумнівний щодо законності референдум / зібрання / віче, де питання ставиться так, щоб отримати необхідний результат.

Наприклад: «Ви за московську церкву чи за київську?» При цьому проводиться не зібрання парафії, а зібрання села. Агітація ведеться не церковна, а політична. Результат для суспільства, що перебуває в стані війни та заполітизованості сприйняття, очевидний: більшість села – за перехід до Київського патріархату, а реальні прихожани і священик – у меншості.

Після цього «чемні люди» (зазвичай немісцеві) пропонують законному священику переходити до них. І якщо він не погоджується, вже напоготові нові парохи від КП, з новими документами і під охороною.

Ось що відбувається сьогодні.

За такою технологією вже занято 6 парафій: 2 на Рівненщині, 2 на Волині, 2 на Буковині. Подібну технологію намагаються застосувати і на Київщині.

Слава Богу, поки що все відбувається без сутичок. Церква шукає мирні шляхи вирішення проблем, іде на поступки громаді. Але вже зараз можна говорити про спроби розпалювання міжконфесійної ворожнечі та міжконфесійне рейдерство.

Але не треба панікувати і кричати про «масовий перехід» парафій.

По-перше, парафія – це не тільки будівля храму, а священик і віруючі люди. Ті, хто щонеділі збираються в храм на богослужіння. Вони нікуди не переходять, а отже і парафія залишається в Церкві.

По-друге, шість випадків на 13 000 парафій — це ще не тенденція. А от технологія, за якою все відбувається, — це вже тенденція, та ще й з порушенням Божих Заповідей: не бреши, не кради, не бажай чужого.

Такий путь до єдності Українського Православія не приведе. Церква залишиться Церковою, а церковні сепаратисти – розкольниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоиерей Георгий Коваленко
диалог УПЦ и УПЦ (КП)
захваты храмов

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
14911

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар