Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КОМЕНТАР Андрія Юраша про те, як складаються відносини Департаменту у справах релігій з УПЦ

Версия для печатиВерсия для печати

Як складаються відносини між Департаментом у справах національностей і релігій та Українською Православною Церквою у бліц-коментарі розповів «Православію в Україні» новий директор Департаменту Андрій Юраш.

Андрей Юраш Андрій Юраш***

— Я вважаю, що ми вступили у дуже активну і плідну комунікативну діяльність з Українською Православною Церквою.

Зокрема ми направили три листи, на один із яких отримали відповідь буквально вчора — стосовно благословення митрополитом Іоаннікієм глави так званої Луганської самопроголошеної республіки Плотніцкого.

Ми дуже вдячні Керуючому справами УПЦ митрополитові Антонію за такий рівень розуміння і співпраці: нас почули і відповіли не формально, не в якості відписки, а по суті і відверто.

Коли ми починаємо говорити відверто, можемо розраховувати на те, що будь-які питання обов’язково знайдуть точки дотику і розуміння.

Андрей Юраш Андрій Юраш

— Ви є вірянином однієї з конфесій. Чи не впливатиме це на те, що певні питання в релігійному житті України вирішуватимуться на користь саме цієї конфесії?

— Якщо ми задекларували рух в Європу, то питання особистих конфесійних чи світоглядних переконань стояти в принципі не може. Ніякі релігійні уподобання не можуть відображатися на діяльності і справах того підрозділу, який тобі на даний момент доручили очолити.

Є питання суспільні, державні і лише вони можуть диктувати необхідність конкретних дій та кроків.

***

ДО РЕЧІ. У середу, 26 листопада, Міністерство культури України організувало перше засідання робочої групи з питань врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів.

До складу робочої групи увійшли: на той час заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, начальник Відділу експертно-аналітичної роботи та зв'язків з релігійними організаціями Михайло Подюк, завідуючий Відділом з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців Секретаріату Кабінету Міністрів Юрій Решетніков, представники УПЦ та «УПЦ КП».

У ході першого засідання сторони обмінялись думками та поглядами на конфлікти, які останнім часом мають місце, зокрема — захоплення храмів.

Андрей Юраш
церковно-державні відносини
Державний департамент у справах релігій і національностей

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2288

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар