Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КОМЕНТАР. 500 людей щодня годують і духовно підтримують у храмі свт.Михаїла в Києві — прот.Роман Барановський

Версия для печатиВерсия для печати

Настоятель храму в ім’я святителя Михаїла, першого митрополита Київського, що на території Київської центральної міської Олександрівської лікарні, протоієрей Роман Барановський розповів порталу «Православіє в Україні» про те, як його храм опікується біженцями.

протоієрей Роман Барановський

Кількість нуждених збільшилася втричі

Ще з часів Майдану парафія отця Романа активно допомагала усім, хто звертався, забезпечуючи чи то огляд лікаря, чи то елементарну людську увагу. При храмі діє сестринство в ім’я преподобноучениці Єлизавети. Місія сестер – соціальне служіння: допомога бездомним, хворим, які не можуть оплатити своє лікування.

Але зараз постала нова проблема. З’явилася категорія людей – біженці зі східних областей України. І якщо до подій на київському майдані Незалежності сестринське подвір’я годувало близько 100-150 людей, то тепер ця цифра збільшилася втричі. Нині по допомогу звертається близько 400-500 осіб на день!

Потрібна зона комфорту

За словами отця Романа, для парафії це не тільки соціальний проект, а передусім – катехізаторська робота. Адже всяка справа починається з молитви. Люди перебувають у специфічному психологічному і моральному стані. Їм конче необхідна зона комфорту, де б можна було віднайти спокій, відчути захист і турботу.

«Люди сідають групками по 20-30 осіб, ― розповідає отець Роман, ―  читається «Отче наш», у кого немає хрестика, надіваємо хрестики. А також дві-три сестри ведуть із ними розмови, розраджують людей, запрошують прийти до храму. Читають житія святих. Це таке дуже домашнє спілкування. І люди повертаються вже зі своїми друзями».

За кожним — ціла драма

Такою є робота не лише під час велелюдних свят, чи в суботу-неділю. Кожного дня можна зайти на подвір’я і побачити: сидять бездомні, які там харчуються, і сестри в білому одязі їм прислуговують.

Атмосфера панує така, зізнається отець Роман, що часом хочеться й самому сісти за стіл, поспілкуватися із цими людьми. Бо за кожним із них стоїть карколомна доля, не просто історія життя, а ціла драма.

Вони ― як діти, дуже щиро відгукуються на турботу. Саме про таких сказано у заповідях блаженств: «Блаженні вбогі духом…». Бо ця убогість, простота, смирення виховані в них Богом.

«Коли просиш їх "давайте встанемо і помолимося", ― каже отець Роман,― вони встають на молитву. Без роздратування чи то агресії учаться (і це дорослі люди!), як правильно брати благословення».

До доброї справи можна приєднатися

Храму постійно допомагають. Сестри звернулися до різних сестринств – Єлизаветинського, Санкт-Петербурзького. І зараз деякі з монахинь перебувають в Єкатеринбурзі, Москві ― збирають допомогу для біженців.

Також парафія сконтактувала з сестрами, що несуть послух читання неусипної Псалтирі на Олександрівському подвор’ї в Єрусалимі. Вони розповідають паломникам з усього світу, як в Україні допомагають нужденним, і як можна до цієї доброї справи долучитися.

Для всіх небайдужих ― контакти і адреса, за якими можуть звернутися всі охочі й підтримати вимушених переселенців з українського сходу:

Київ, вул. Шовковична, 39/1. Центральна міська клінічна лікарня

Храм святителя Михаїла, першого митрополита Київського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЄВРОМАЙДАН. Понад 300 осіб щодня отримують їжу, нічліг і медичну допомогу в Михайлівському храмі, що поруч із Хрещатиком

Главный больничный храм Украины – единственный храм, названный в честь святителя Михаила Киевского

КИЕВ-ИЕРУСАЛИМ. Традиции вмч. Елизаветы продолжаются: память небесной покровительницы отметили в сестричестве храма свт. Михаила

протоієрей Роман Барановський
Михайловский храм при Александровской больнице
сестринство великомучениці Єлизавети

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3742

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар