Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Книгу о.Кирила (Говоруна) представили читачам: публічна теологія «вийшла» до публіки

Версия для печатиВерсия для печати
13 червня 2017 | Книжки

У перший день апостольського Петрового посту в книгарні «Є» відбулася презентація книги архімандрита Кирила (Говоруна) «Українська публічна теологія».

 

Презентація «Української публічної теології» о.Кирила (Говоруна) у книгарні «Є»

Книга, за словом автора, стала збіркою текстів, що з’являлися в різні роки, — від 2012, коли студії в Єльському університеті розпочали серію рефлексій автора на феномен церкви на пострадянському просторі.

«А починаючи з грудня 2013 р., — розповів отець Кирило на зустрічі, — поштовхом для книги став Майдан. А також розвиток подій після Майдану».

Тема цієї книжки — це, власне, Майдан, загальний контекст стосунків церкви і держави, стосунки українських церков з громадянським суспільством та погляд на те, як відбуваються аналогічні стосунки у світі.

Архимандрит Кирилл (Говорун)

«Це антропологічний вимір, — сказав отець Кирило, — тобто вимір людини в післямайданній Україні. Як церкви сприймають і як повинні сприймати людську свободу, гідність і що нам робити з кризою, яка зараз виникла з вини реакції на Майдан, з вини того, що порядок денний Майдану намагалися обнулити, зробити неможливим експорт Майдану в Росію. Що, власне, і спричинило агресію проти України. Та, зрештою, що повинні робити ми і як українські церкви повинні брати в цій кризі участь».

Наскрізною у книзі проходить тема релігії і ідеології. «Тому що саме ідеологія, — продовжив автор, — і спричинила ту кризу, про яку ми говоримо. Ідеологія «руського миру» — це ідеологія, яка поєднує в собі елементи і класичних ідеологій доби модерну, і постмодерністських дискурсів, характерних для нашого світ, і, власне, те явище післяправди, про яке зараз широко говорять.

Це явище було включене як лексема до оксфордського словника і стало минулого року «Словом року». І тим самим перейшло у глобальне універсальне явище. Воно є «дитиною від шлюбу» ідеології модерну і дискурсів постмодерну. Це релятивізація правди, з одного боку, а з іншого боку, ця релятивізована післяправда стає інструментом, знаряддям, зброєю і машиною війни Росії проти України».

Презентація книги із серії «Бібліотека Відкритого Православ’я» — це вже не перший проект, який реалізував співпрацю отця Кирила та ВПУ Святої Софії-Премудрості.

Перша лекція Відкритого Православного Університету: о.Кирил (Говорун) розповів, як Церква може перемогти ідеологію (+відео)

 «Я підтримую і ректора, і університет, вважаю, що це дуже важлива інституція для українського суспільства і для української церкви.

Думаю, далі ВПУ буде розвиватися у тому напрямку, що його освітні програми будуть ставати більш вагомими, серйозними і більш знаними.

З одного боку, більше фундаментальними і визнаними будуть програми цього університету, з іншого — університет не втратить дотику до простих людей, які не обов’язково навчаються десь у навчальних закладах, але які продовжують цікавитися православ’ям, християнством, церквою в публічному просторі. І, щоб дізнатися про це більше, будуть звертатися до ВПУ».

Модерував презентацію «Української публічної теології» книговидавець Олексій Сігов («Дух і Літера»).

«Приємно вражає, що в залі немає порожніх місць. Це головний критерій і свідчення того, наскільки слово, яке представляє о.Кирило, притягує різних людей.

Ми бачили, що на презентацію прийшли люди з різних конфесій та осередків — і представники громадянського суспільства, і академічного, і церков. Отже, це власне, той суспільний діалог, якого ми як видавництво прагнемо і який є серцем того проекту, тієї серії, яку ми разом започаткували.

Для мене як для видавця, а ще більше, як для читача, дуже важливо, що той проект, який започаткував о.Георгій Коваленко (ректор ВПУ — ред.) цією серією, він надає слово україномовним авторам. Він дає їм змогу висловитися у дуже відкритому контексті і отримати увагу вже сформованих читачів. Це надає авторам і натхнення, і сміливості висловлювати найкритичніші, найщиріші та найпотужніші думки. І те, що слово одразу входить у публічний контекст, — це та перевага, яка властива цьому проекту.

Сподіваюся, що ми разом зможемо зібрати ще більше сузір’я достойних авторів».

На презентації книгу о.Кирила (Говоруна) вже назвали книгою-попередженням. Це попередження сучасним церквам та суспільствам стерегтися ідеологій, які є симулякрами теології. І саме звільнення від ідеологічного впливу конче необхідне Церкві, щоб віднайти справжнє «Я».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Презентація «Української публічної теології» о.Кирила (Говоруна) у книгарні «Є»

«Ця книжка — ядерна бомба!» — коротке промо виступу о.Кирила на презентації «Української публічної теології»

Дивіться також великий ФОТОРЕПОРТАЖ від Максима Сидоренка

Архимандрит Кирилл (Говорун)
Протоиерей Георгий Коваленко
Алексей Сигов
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
«Дух и литера»
Кирил Говорун

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7483

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар