Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Київському Єрусалиму» загрожує друге знищення: унікальні археологічні знахідки можуть знову перетворитися на сквер

Версия для печатиВерсия для печати
16 жовтня 2015 | Події

Вперше Київський храм в ім’я преподобного Феодора Освяченого було зруйновано владою в 1935 році.

Нині депутати Київради мають намір знову повернути сквер на місці, знаному на весь світ як «Київський Єрусалим».

 

«Ось такими листівками нещодавно був обклеєний простір навколо нашого храму, — написав на своїй фейсбук-сторінці настоятель відроджуваного храму Феодора Освяченого протоієрей Петро Семащук. — Ідеться про ділянку, на якій у 2008-2009 роках Інститутом археології НАН України були проведені археологічні розкопки, під час яких віднайдені унікальні святині — точна копія Кувуклії — Гробу Господнього в Єрусалимі, а також точна копія печерного храму на честь священомученика Климента, єпископа Римського, що в Херсонесі.

Об’єкти унікальні, аналогів яким немає в Україні. До речі, Головним управлінням охорони культурної спадщини у 2008 році внесені в перелік нововиявлених памятників акрхеології та архітектури».

Ці святині до 1935 року знаходилися в нижній частині храму на честь преподобного Феодора Освяченого, зруйнованого радянською владою. Святині були засипані будівельним сміттям, на їхньому місці впорядковано невеличкий скверик. Його назвали Січневим — через назву вулиці, на якій він розташовувався (5 січня 1905 року, «Кривава неділя»). Вулиці вже давно повернули історичну назву — Багговутівська (Олександр Багговут — староста та меценат Федорівського храму), хоча мешканці й донині називають це місце Січневим сквером.

Як повідомляє отець Петро, на сьогодні унікальні святині — Кувуклія та храм св. Климента — потребують невідкладного захисту та накриття. Громада храму неодноразово зверталася до міської влади з проханням дати дозвіл на проведення охоронних робіт, однак відповіді не отримувала.

Нині партія «Свобода» намагається підбурити частину мешканців, погрожує зламати паркан та засипати унікальні памятки.

«У бесіді з депутом Верховної Ради від вищезгаданої партії Юрієм Левченком та депутатом Київради Вячеславом Кутняком я отримав пряму пропозицію покаятися та переходити до т.з. УПЦ КП, яка, на їхню думку, є більш патріотичною та відповідає їхнім (партії «Свобода») політичним смакам», — зазначив протоієрей Петро Семащук.

Громада живе в постійному напружені і просить про молитовну підтримку.

иерей Петр Семащук
«Киевский Иерусалим»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2915

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар