Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВЩИНА. Релігійна громада залишається в УПЦ, але представники громади села під проводом Київського патріархату намагаються захопити храм (+ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати
13 вересня 2014 | Події

На своїй публічній сторінці у Facebook речник УПЦ протоієрей Георгій Коваленко з посиланням на безпосередніх учасників подій повідомив про інцидент, що стався на Київщині:

«Сепаратистський сценарій на міжконфесійному підґрунті — в дії. Інформація з місця події від священиків, що закрилися в храмі с. Пасічна на Київщині.

Релігійна громада Троїцької парафії залишається в Українській Православній Церкві, але представники громади села та немісцеві молодики на чолі з 10 священиками Київського патріархату намагаються захопити храм.

Священноначалля УПЦ робить все можливе, щоб уникнути силового протистояння (місцевого священика відсторонено, як і вимагала громада), але представники КП закликають до штурму і підбурюють громаду. Міліція і місцева влада намагаються контролювати ситуацію, але пропонують храм зовсім закрити і опечатати до відповідних рішень суду, чи районної влади».

***

Як стало відомо «Православію в Україні», сьогодні в селі Пасічна Баришівського району Київської області (Бориспільська єпархія УПЦ) відбулося "віче" (неофіційні збори громади села). На зборах були присутні благочинний Баришівського церковного округу, секретар Київської єпархії та священики довколишних сіл. На зборах було оголошено про те, що місцевий священик, до якого у громади були претензії, був відсторонений на час з’ясування всіх обставин. На пропозицію духовенства усі присутні разом на колінах помолилися за мир в Україні та за упокій загиблих.

Але мета тих, хто організовував збори, була іншою. До зборів долучилися 10 священнослужителів Київського патріархату і перед громадою було поставлено питання: якому патріархату має належати храм? Значна кількість учасників зібрання висловилися за перехід до Київського патріархату, інша частина селян, серед яких усі без винятку парафіяни храму разом з колишнім настоятелем, який є місцевим жителем, вирішили залишатися в Українській Православній Церкві.

Після цього відбулася спроба захоплення храму. На події були присутні представники ЗМІ, місцевої влади та міліції.

Духовенство УПЦ разом з парафіянами зачинилися в храмі, який був оточений місцевими жителями та кількома десятками молодиків на чолі з представниками Київського патріархату.

Після тривалих перемовин та після того, як було звершено Всеношну, духовенство і віруючі вийшли з храму. Храм було опечатано, а переговори щодо долі храму вирішено продовжити в понеділок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спроба церковного сепаратизму на Київщині. Події в Пасічній (НОВЕ ВІДЕО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

захваты храмов
село Пасичное Барышевского района Киевской области

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5372

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Доброго вечора шановна

Олексій|
Доброго вечора шановна громада Як корінний житель села Пасічна, дозвольте прокоментувати, м'яко кажучи, цю неправду, яка сказана вище 1. Ніякого захвату не було. Одним з таких "немісцевих молодиків" є я . 2. В храмі зачинилися священники з парафіянами , яких привезли з собою. Жодного жителя села Пасічна, окрім батюшки-сепаратиста з матушкою, в храмі не було. 3. Один такий парафіянин був затриманий міліцією після спроби застосувати ножа. 4. Організували цей захід жителі села , про що раніше (10.09.14) повідомляли "Надзвичайним новинам". Репортаж можливо переглянути на сайті ICTV. 5. Релігійна громада не залишиться в УПЦ , а рішенням жителів села переходить , як Ви вказуєте, до КП . Для цього зібрані підписи 85 % жителів села . 6. На такого "святого" потрібно кримінальну справу відкривати , а не знімати з посади тільки за те, що він пропагандує за путіна і проти УКРАЇНИ. 7. Священники Київського патріархату приїхали на прохання жителів села і тільки після того, як незаконний настоятель і представники УПЦ заблокували церкву . СЛАВА УКРАЇНІ !!!

Додати коментар