Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. Діти з вадами слуху вивчають жестову мову: новий курс розпочався при Духовно-просвітницькому центрі Кафедрального собору

Версия для печатиВерсия для печати

23 червня в рамках недільної школи «Чути серцем» розпочався новий курс навчання нечуючих дітей, де вихованці вивчають жестову мову.

У житті нечуючих людей трапляється так, що вони не володіють власною мовою – жестовою. На це бувають різні причини. Наприклад, вихователі забороняють говорити жестовою мовою задля того, щоб, на їх думку, діти більше говорили словесною мовою. Або дитина, навчаючись у звичайній школі разом з дітьми, які чують, не користується жестами, щоб бути на рівні з усіма.

Інколи нечуючі соромляться власної мови. Буває так, що чуючі батьки не хочуть вивчати жести, бо їм важко оволодіти ними. В такій ситуації глухі опиняються між двома світами – і не з глухими, і не з чуючими.

Як показує практика, час минає, а нечуючі люди з часом все одно намагаються говорити жестами, шукають суспільство, де є такі ж люди, як вони, з якими можна поспілкуватися зрозумілою для них мовою. І з цим потрібно змиритися людям, які їх оточують.

Для цього при Духовно просвітницькому центрі Кафедрального собору УПЦ навчають нечуючих дітей грамотній жестовій мові.

«Зараз у мене нова учениця – Оля, їй 18 років. До цього часу вона розмовляла жестами та нічого не знала про суспільство нечуючих людей, – розповіла Анна Блощинська, куратор недільної школи для людей з вадами слуху «Чути серцем». – Ольга розмовляла власними жестами, які придумала сама. Дякуючи тому, що при Духовно-просвітницькому центрі існує недільна школа «Чути серцем», можна звернутися до спеціаліста з багаторічним досвідом та оволодіти жестовою мовою. Й цим самим поповнити словниковий запас та розвинути інтелектуальні здібності. Це дуже важливо для батьків, у яких є нечуючі діти. Ласкаво просимо на навчання до центру!»

Фото – Дарія Кривошея

soborna.church.ua

Анна Блощинська
Кафедральний собор на честь Воскресіння Христового
Духовно-просветительский центр при Воскресенском кафедральном соборе
діти з вадами слуху
духовна опіка людей з вадами слуху

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1985

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар