Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. Відбулося робоче засідання Комісії УПЦ для діалогу з УПЦ (КП) і УАПЦ

Версия для печатиВерсия для печати
26 березня 2014 | Події

26 березня в Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням архієпископа Луганського і Алчевського Митрофана, голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ відбулось робоче засідання Комісії для діалогу з УПЦ КП і УАПЦ.

Під час зустрічі архієпископ Митрофан зробив повідомлення про рішення Священного Синоду УПЦ від 24 лютого про створення вказаної Комісії та про попередній досвід спілкування з представниками УПЦ КП та УАПЦ. Члени комісії розглянули «Звернення Архієрейського Собору УПЦ (КП)» від 11 березня 2014 року та обмінялися думками з приводу можливого формату майбутнього діалогу з УПЦ (КП) та УАПЦ.

Учасники зустрічі одностайно підтвердили, що метою діалогу має стати подолання церковних розділень в Україні. Члени комісії констатували, що в своїй роботі керуються позицією Священного Синоду УПЦ, висловленою у Зверненні від 24 лютого 2014 року: діалог з УПЦ КП та УАПЦ має будуватися виключно на засадах православного канонічного права та проводитися без будь-якого втручання з боку політичних сил.

Члени комісії визнали за необхідне вивчення досвіду подолання церковних розколів в інших Помісних Православних Церквах з метою його врахування у справі лікування церковних розділень в Україні. Було особливо підкреслено, що ведення діалогу передбачає припинення ворожнечі та релігійного протистояння. Будь-які конфлікти між громадами УПЦ, з одного боку, та громадами УПЦ КП та УАПЦ, з іншого боку, мають вирішуватися виключно мирним шляхом. Члени комісії висловили готовність розглядати усі конфліктні питання, що виникають на місцях, та сприяти їх конструктивному вирішенню. Було особливо наголошено, що в діалозі є неприпустимою мова ультиматумів. Усі сторони діалогу мають шукати точки дотику заради досягнення поставленої мети.

Довідка. Комісія для діалогу з представниками УПЦ КП та УАПЦ була створена рішенням Священного Синоду УПЦ від 24 лютого 2014 року (Журнал № 4). До складу комісії входять:

1) архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ – Голова;

2) архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор;

3) єпископ Львівський і Галицький Філарет, голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів;

4) протоієрей Миколай Данилевич, секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ;

5) В.В. Бурега, проректор з науково-богословської роботи КДАіС.

news.church.ua

Читайте також:

МИТРОФАН (Юрчук), митрополит Луганський і Алчевський
ФЕОДОР (Гаюн), митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький
ФІЛАРЕТ (Кучеров), єпископ Львівський і Галицький
Владимир Бурега
Протоиерей Николай Данилевич
диалог УПЦ и УПЦ (КП)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3765

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар