Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

НЕ ПРОПУСТІТЬ! Виставка картин «Юрій Хіміч: Художник і місто» відкрилася в Музеї історії Києва

Версия для печатиВерсия для печати
05 лютого 2014 | Події | Архів

«Юрій Хіміч: Художник і місто» – така виставка картин відкрилася 4 лютого в Музеї історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7). Свої картини художник створював у Києві, Львові, Карпатах, Чернігові, Переяславі-Хмельницькому, Бахчисараї, Судаку, Хельсінках та Празі.

Виставка працюватиме до 4 березня.

Юрій Хіміч, художник-шістдесятник, передав свої знання про архітектуру мовою образотворчого мистецтва. Його студентські роботи нагадували раннього Реріха та Білібіна, проте його головною художньою рисою стала здатність зображувати архітектурний пам’ятник як своєрідний портрет.

Хіміч багато працював, малював де прийдеться і на чому прийдеться: на клаптиках паперу, шматках картонної коробки чи на звороті шпалер. За часів репресій і тоталітаризму малював церкви. Його девізом став вислів: «Щоб робота виходила – необхідно без смутку відмовлятися від усього зайвого».

Художник проводив виставки в Україні, Росії, Угорщині та США. Його роботи зберігаються в музеях України, Росії, Прибалтики, Польщі та у приватних колекціях колишніх послів США в Україні Уільяма Міллера та Карлоса Паскуаля.

Хіміч Юрій Іванович (1928-2003) народився у м. Кам’янці-Подільському. У 1950 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Був військово-морським офіцером. Тоді ж написав перші серії акварелей. Працював в Академії архітектури та долучився до укладання 10-томної «Історії українського мистецтва». З 1964 р. протягом 20 років викладав малюнок та живопис у Київському інженерно-будівельному інституті. З 1984 р. викладав на архітектурному факультеті Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Юрій Хіміч

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5992

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар