Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. Освячено головний храм одного з найкрасивіших жіночих монастирів на Київщині — на честь ікони Богородиці «Відрада (Утішання)» у Великій Вільшанці

Версия для печатиВерсия для печати
17 червня 2014 | Редакция | Події

У вівторок, 17 червня, відбулося велике освячення головної церкви жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Відрада (Утішання)», що в с.Велика Вільшанка Обухівського району Київської області.

Монастырь иконы Божьей Матери Отрада Утешение

Звершили освячення Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій та будівничий обителі, намісник Київського Троїцького Іонинського монастиря, вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона у співслужінні намісника Київського Архангело-Михайлівського Звіринецького чоловічого монастиря архімандрита Кассіана (Шостака) та братії Іонинської обителі.

Жіночий монастир у Великій Вільшанці заснований 2008 року, коли Священний Синод УПЦ на своєму засіданні 11 листопада прийняв рішення (Журнал №97) про відкриття жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Відрада» («Утішання») в селі Велика Вільшанка Васильківського району Київської області.

Обитель, яка є подвор’єм Київського Троїцького Іонинського монастиря, побудована з елементами архітектури монастирів на Святій горі Афон. Архітектор монастирського комплексу — Ганна Дєнєжна.

Головний храм освячено на честь ікони Божої Матері «Відрада (Утішання)». Вівтар розписував відомий іконописець Олександр Рудой з Одеси.

Друга монастирська церква — в ім’я преподобного Іони Київського — поки що єдина в Україні, присвячена канонізованому в 1995 році засновнику монастиря на честь Святої Трійці в Києві. 

Будівничий монастиря — єпископ Обухівський Іона. Настоятелька — ігуменя Арсенія (Воспянська).

У монастирі зберігаються частки мощей багатьох святих та списки шанованих ікон Богородиці, які прославилися чудесами на Афоні. Зокрема «Скоропослушниця», «Єлеоточива», «Відрада (Утішання)», «Троєручиця», а також Серафимо-Понєтаївська ікона «Знамення».

За богослужіннями звучить візантійський розспів — сестри обителі вивчають його під керівництвом насельника Іонинського монастиря архімандрита Афанасія, який закінчив курс церковного співу Афінського університету.

Як доїхати?

Дістатися можна на автомобілі по трасі Обухів - Васильків або автобусом від станції метро «Виставковий центр».

Маршрут Київ - Велика Вільшанка:

8.10; 9.40; 11.00; 13.00; 14.30; 16.30; 18.00; 19.30

Маршрут Велика Вільшанка - Київ:

6.40; 8.00; 9.30; 11.30; 13.00; 15.00; 16.20; 18.00.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здесь царят Отрада и Утешение»: первый престольный праздник в одноименной женской обители (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ФОТОРЕПОРТАЖ. П'ять років – одному з найкрасивіших жіночих монастирів на Київщині: на честь ікони Божої Матері «Відрада» («Утішання»)

Первая Литургия в женском монастыре — подворье Ионинского (фоторепортаж)

Монастыри епископа Ионы

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Київська Митрополія
Ікони Божої Матері “Відрада” (“Утішання”) жіночий монастир (Київська єпархія)
Игуменья Арсения (Воспянская)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
11851

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар