Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. На передпасхальному тижні митрополит Олександр (Драбинко) завітав до громади нечуючих з подарунками

Версия для печатиВерсия для печати

Продуктові набори з рук митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) на Страсному тижні отримали 60 членів громади глухонімих у Києві.

У приміщенні культурного центру Українського товариства глухих на вулиці Курській – дуже багато картин, намальованих людьми, котрі не можуть висловити своїх почуттів мовою, проте талановито відображають навколишнє життя і свої сподівання у творчості. Проте центром своєрідної експозиції стала великого розміру ікона «Зцілення Ісусом Христом глухонімого».

Директор культурного центру Володимир Михайлович Гончаренко каже, що отримали її завдяки Іонинському монастирю, при якому діє велика громада глухонімих. Чимало і членів Товариства, котрі зібралися для зустрічі з митрополитом Олександром у залі центру, відвідують храм при Іонинському монастирі, бо саме тут змогли вперше у житті розібрати звернуте до них слово зі Святого Письма та з проповіді священика. Адже люди цієї особливої долі потребують для такого розуміння знаючого сурдоперекладача, який би умів жестами пояснити їм богослужіння.

Громада глухонімих діє і при кафедральному храмі Волинської єпархії, про що директору культурного центру розповів голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук. Він має величезний досвід в організації єпархіальних соціальних заходів і також взяв участь у зустрічі митрополита Олександра з глухонімими у Києві.

Зустріч ця, як відзначив директор культурного центру Володимир Гончаренко, відбувається у складний час для держави, а людям, котрі за станом свого здоров’я не можуть повноцінно потурбуватися про, власне, своє виживання, будь-яка підтримка є особливо цінною.

УТОГ має свої промислові підприємства, проте ситуація на них така ж, як загалом: є замовлення – є робота і заробітки. А нема –  то й нема. Багатьох стан здоров’я просто змушує обмежуватися невеликою пенсією. Тож продуктові набори, які члени громади глухонімих отримали від митрополита Олександра, для цих людей стали конкретним поповненням сімейного бюджету та особливою радістю на передпасхальному тижні.

Звичайно, насамперед це була розмова про наболіле, про проблеми нечуючих людей, про те, що Українська Православна Церква прагне не обмежитися одноразовою, як кажуть, допомогою, а підтримувати громаду УТОГу і духовно, і матеріально. Власне, такі продуктові набори ці люди отримали вперше у житті! Хоча вони їм насправді дуже необхідні…

Владика Олександр побажав, аби цим людям Господь дарував добре здоров’я, зміцнював у їхній вірі та щоб Господь, якщо буде на те Його ласка, і зцілював… Усе, що він говорив, нечуючим перекладали директор культурного центру та сурдоперекладач. І виявилося, що мова жестів – досить емоційна, бо чули ці люди, здавалося, й серцем. І коли увесь зал «казав» своє владиці «дякую», то радість просто переповнювала і чуючих, і нечуючих. Знаєте, який жест означає слово «дякую»? Це коли люди піднімають угору дві руки і ворушать усіма пальцями. І коли це робить зал, додавши посмішки, то справді відчуваєш велику загальну радість. І те, як небагато – тільки щирої уваги – потрібно цим людям особливої долі.

«На щастя для мене, не так вже й рідко доводиться допомагати нужденним, людям, які потрапили у складні життєві обставини. Служіння ближньому заповідано Господом Ісусом Христом. «Усе, що ви зробили одному з найменших братів Моїх – те Мені ви зробили», – каже Спаситель. Дякуючи Блаженнішому Митрополиту Володимиру, при якому я несу свій послух, мав можливість перейняти від нього найдушевніше, сердечне ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям чи переживають не кращий період у своєму житті. Його двері завжди були відкриті для нужденних, і хоча він зараз перебуває на лікарняному ліжку, але у Церкві нашій не припиняється те, чим вона й повинна займатися, виконуючи заповідь Христа про любов до ближнього. Блаженніший часто говори в мені: «Нам із тобою Господь дав, можливо, і більше, ніж нам потрібно. Тому ми повинні ділитися тим, що маємо, з ближніми своїми», – поділився враженнями від зустрічі з нечуючими людьми митрополит Олександр.

За словами архіпастиря, кожна зустріч із людьми особливої долі, які потребують і молитви, і конкретної матеріальної допомоги, як це було у Центрах культури УТОСу та УТОГу, є дуже цінною. Вона підтверджує цим людям, що вони у цьому світі не самотні, що Господь пам’ятає про них через нас, Його слуг.

«Тому ми будемо використовувати і досвід із соціального служіння Волинської єпархії, яка має у цій справі багато гарних напрацювань», - підкреслив владика Олександр.

«У багатьох наших храмах з’явилися так звані столи благодійності: кожна милосердна людина може поставити сюди пакунок крупи чи макаронів, пляшку олії, пачку чаю тощо, – розповів у свою чергу протоієрей Валентин Марчук. – Повірте, що направду є ще чимало нужденних, які потребують і хліба насущного. У нашій єпархії створено і соціальний центр при Хрестовоздвиженському храмі Луцька, який об’єднав зусилля волонтерів, соціальних працівників і спільні їхні зусилля вже допомагають вийти зі складної життєвої ситуації багатьом людям.

Єпархія матеріально і молитовно підтримує і незрячих, і нечуючих, і сім’ї, в яких є хворі дітки, і «афганців» та «чорнобильців». Адже Церква завжди з тими, кому важко! Часто запитують, а де Церкві брати кошти на соціальне служіння, адже це конкретні справи. Наша Церква дуже багата! Багата на добрих людей, яких священик тільки повинен знайти і підтримати у їхньому благородному намірі допомогти ближньому. Ті соціальні справи, які ми організовуємо у єпархії, приносять багато радості і мені, й іншим священикам та волонтерам, і безсумнівну користь людям.

За матеріалами volyn.church.ua

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
Троїцький Іонинський чоловічий монастир (Київська єпархія)
протоієрей Валентин Марчук
духовна опіка людей з вадами слуху
община глухих при Киевском Ионинском монастыре
община глухих

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2783

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар