Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. МОЗ та Всеукраїнська Рада Церков відновлюють співпрацю: визначено спільні напрямки роботи

Версия для печатиВерсия для печати

Про це йшлося під час зустрічі Міністра охорони здоров’я Олега Мусія з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій України 11 квітня.

Українську Православну Церкву представляли єпископ Ірпінський Климент – представник Головуючого ВРЦіРО, протоієрей Владислав Софійчук – представник УПЦ у Громадській раді при МОЗ України, протоієрей Генадій Батенко – заступник голови Синодального медичного відділу УПЦ.  Метою зустрічі є відновлення роботи Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО, яка впродовж останніх трьох років була призупинена.

«Я бачу нашу співпрацю відкритою, чесною і рівноправною. Переконаний, що ця взаємодія буде корисною для українського народу. У нас спільна гуманітарна місія, охорона здоров’я і церква завжди йшли поряд. Разом ми зможемо досягти успіху в розбудові суспільства, де морально-етичні засади будуть визначальними, а виконання етичного професійного кодексу, зокрема, кодексу медичного працівника – обов’язковим», – наголосив Олег Мусій.

Єпископ Ірпінській Климент подякував Міністру й членам Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО за організацію і проведення цієї зустрічі. Владика Климент наголосив на важливості тих питань, які внесені в порядок денний найближчих засідань Громадської ради, й висловив сподівання, що співпраця з МОЗ буде мати не декларативний характер, а буде  конструктивною й втілиться в реальні справи на благо нашої Вітчизни.

Серед подальших напрямків спільної роботи були визначені наступні:

– залучення фахівців Церков і релігійних організацій до надання безкоштовної медико-психологічної допомоги всім потребуючим, особливо постраждалим і очевидцям розстрілів людей на Майдані Незалежності у Києві;

– профілактика ВІЛ/СНІД засобами, що не протирічать моралі та не розбещують молодь;

– практичне втілення Державної Програми щодо підготовки молоді до подружнього життя;

– розробка та втілення комплексу заходів, спрямованих на запобігання практиці абортів і підтримку кожної вагітності;

– підтримка здорового способу життя через вдосконалення санітарно-просвітницької роботи та розвиток соціальної реклами;

– співпраця у розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

Учасники зустрічі домовилися доопрацювати угоду про співробітництво та положення про Громадську раду, делегувати до її складу нових представників від церков і релігійних організацій та визначити відповідальних за співпрацю з боку МОЗ.

Фото МОЗ України

КЛИМЕНТ (Вечеря), єпископ Ірпінський, вікарій Київської Митрополії
протоієрей Владислав Софійчук
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2064

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар