Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. «Моя матінка – це дарунок від Бога» – власним досвідом створення міцної родини поділився багатодітний батько прот. Василій Стецяк (ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати
21 березня 2014 | Сім’я

Повна зала, але протягом двох з половиною годин триває молитовна тиша – понад 150 слухачів отримали відповіді на питання про сімейне життя. Цього разу досвідом, як створити міцну та люблячу сім’ю, ділився багатодітний батько протоієрей Василій Стецяк, клірик Свято-Вознесенського храму, що на Деміївці.

Познайомитись з історією великої родини Стецяк та отримати відповіді на запитання прийшли люди різного віку – і ті,хто давно вже у шлюбі, і ті, хто тільки замислюється про створення родини.

Отець Василій розповідає про своє життєве самовизначення, шлях своєї сім’ї, радощі й труднощі свого життя. У книжках такого не прочитаєш.

«Моя матінка – це дарунок від Бога. Вона своїм смиренням та вчинками допомагає мені служити Богу», – розповів отець Василій. Познайомились батюшка й матінка Юлія у Києво-Печерський Лаврі після служби. Отець Василій виріс у родині священика, матінка Юлія на той час залишилася сиротою. Зустрічалися, зрозуміли, що обидва шукають в житті Бога, мають подібні цінності та прагнення. З часом створилася сім’я. І почалися не тільки радощі, але й труднощі, що долали разом. Свого житла не було, жили і в гуртожитку, знімали кімнати в бабусь, квартири. Народжувались діти, зараз у сім`ї виховується четверо дітей. Не зважаючи на побутові труднощі, сім’я щаслива. «В основі стосунків між всіма членами нашої родини – взаємоповага та любов. Ми завжди можемо обговорити ситуацію, почути один одного, підтримати, порадитись і вирішити проблему», – підкреслив отець Василь.

«Наші діти – це наша радість. З старшими (хлопчик – 16 років, дівчинка – 13 років) ми маємо товариські стосунки, вони наші друзі й помічники. Молодшим діткам 3 і 4 роки. Намагаємося приділяти всім час, розвивати дітей, виховувати християнами», - розповів отець Василь. Старший син Іван, так схожий на батька, був у залі разом із друзями. Він захоплюється біологією, мріє отримати світську та духовну освіту.

«З дітьми потрібно розмовляти, потрібно чути дітей, говорити з ними, приділяючи їм всю свою увагу, бути для них прикладом любові»,  – наголосив батюшка.

Протягом зустрічі піднімалися питання стосовно підготовки до таїнства Вінчання; особливостей сімейного життя під час посту; ставлення церкви до громадянського та цивільного шлюбу; шляхи пошуку порозуміння в сім’ї; чому важливо берегти цнотливість до шлюбу та зберігати вірність; які кроки до створення люблячої сім’ї та багато інших.

«Сім’ю ми будуємо щодня до самого кінця нашого життя. Від нас залежить як ми покладемо цеглинки сімейного щастя. Сім’я народжується через муки викоренення всього гріховного», – підкреслив отець Василій.

***

Духовно-просвітницькі зустрічі на тему «Як створити міцну та люблячу сім’ю?» організовуються Православний центром розвитку сім’ї «Сім’я в радість» щомісяця.

Наступна зустріч відбудеться 9 квітня о 19.00. Досвідом сімейного життя поділиться протоієрей Валентин Марчук, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської Єпархії. В сім’ї Марчук 7 дітей, 3 з яких прийомні.

soborna.church.ua

протоієрей Василій Стецяк
сім’я
Духовно-просветительский центр при Воскресенском кафедральном соборе
Как создать крепкую и любящую семью - цикл бесед
православная семья

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2644

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар