Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. Комітет із питань науки і освіти не погодився закріпити партнерські відносини Церкви і школи

Версия для печатиВерсия для печати
23 грудня 2013 | Церква і держава

На думку парламентського Комітету з питань науки і освіти, пропозиція законодавчо закріпити партнерські засади взаємовідносин світських навчальних закладів і Церкви (релігійних організацій) суперечить Конституції України.

Про це йдеться у рішенні Комітету за результатами розгляду законопроекту № 3026. Так, Комітет 19 грудня 2013 року вніс проект постанови про відхилення парламентом цієї законодавчої ініціативи, — повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зокрема законопроект № 3026 пропонує внести зміни до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про вищу освіту», «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо законодавчого закріплення партнерських взаємовідносин Церкви та відповідних навчальних закладів.

До Закону «Про загальну середню освіту» передбачено таке доповнення: «За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, загальноосвітній навчальний заклад може взаємодіяти на партнерських засадах із Церквою (релігійними організаціями) в частині впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес із метою збереження та зміцнення духовного здоров’я дітей, забезпечення їх духовного розвитку, а також виховання підростаючих поколінь у дусі релігійної толерантності та міжконфесійної співпраці, відновлення духовності та моральності українського суспільства».

Однак Комітет з питань науки і освіти не підтримав ці зміни, посилаючись на положення статті 35 Конституції України.

«Конституційним положенням проголошено загальний принцип таких відносин, а саме відокремленість церкви і держави, у тому числі церкви і навчальних закладів», – йдеться у висновку Комітету.

Нагадаємо, що аналогічний за змістом законопроект № 2340а досі не розглядався Комітетом із питань культури і духовності, який визначено головним для його опрацювання.

Церковь и школа

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1571

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар