Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. На святкуванні 20-річчя відродження Олександро-Невського храму зустрілись друзі дитинства – настоятель прот.Олег Василенко та єпископ Обухівський Іона

Версия для печатиВерсия для печати
13 вересня 2013 | Події

12 вересня, у день пам’яті преподобного Олександра Свірського та перенесення мощей благовірного князя Олександра Невського, громада Олександрівського храму с.Хотів відзначила 20-річчя свого відродження.

Цікаво, що на святковому богослужінні зустрілися два друга дитинства, а тепер священнослужителі - єпископ Обухівський Іона та настоятель храму протоієрей Олег Василенко.

Вони дружили з дитячого садка, навчалися в одній школі. Якось Олег Василенко спитав у Максима Черепанова, чи чув той церковний дзвін - і запросив приїздити до Хрестовоздвиженського храму на Подолі.

«Приезжаю, выхожу из трамвая, и вдруг слышу этот колокольный звон, который меня, что называется, «накрыл с головой». Представьте, человек ни разу такого не слышал, а тут — праздничный трезвон, — згадує єпископ Іона (Черепанов) про події 25-річної давнини в інтерв’ю «В гостях у редакції» «Православіє в Україні». — ...Подхожу к колокольне с широко раскрытыми от удивления глазами и вижу, что это звонит… Олег! Для меня это был шок. Представьте, 1987 или 1988 год. Еще советская власть, а тут комсомолец вдруг звонит на колокольне!»

Так Олег Василенко (нині - протоієрей Олег) і привів до храму 17-річного Максима Черепанова (нині - єпископ Іона), який зараз очолює Синодальний «молодіжний» відділ та є намісником Троїцького Іонинського монастиря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єпископ Іона (Черепанов): «Я знаю, что в Церкви все правильно. Иначе просто не может быть»

Храм в ім’я благовірного князя Олександра Невського с. Хотів

Божественну літургію з нагоди свята в Олександро-Невському храмі очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Його Блаженству співслужили архієпископи: Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр та Городницький Олександр, єпископи: Макарівський Іларій та Обухівський Іона, благочинний Вишневського благочиння протоієрей Василій Русінка, настоятель храму протоієрей Олег Василенко, духовенство благочиння.

«Кожне свято наповнює душу християнина добрими почуттями, і я вірю, що сьогодні наша спільна молитва дуже корисна для нас усіх та для кожного з нас. Нехай благовірний князь Олександр Невський буде для вас заступником та захисником, а найголовніше – молитовником», – сказав Предстоятель.

ДО РЕЧІ

На початку ХVIII ст. у Хотові діяла церква на честь Різдва Христового.  У 1775 році був збудований храм в ім’я рівноапостольного царя Костянтина. Відродження духовного життя у селі почалося у 1993 році. Богослужіння звершувалися у пристосованому під храм приміщенні. Закладка нового храму була звершена у 1997 році, у 2006-му було завершено будівництво.

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4911

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар