Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Києво-Печерському заповіднику відкривається виставка «ХУДОЖНИК ІВАН ЇЖАКЕВИЧ: ...хочу бути корисним Лаврі»

Версия для печатиВерсия для печати
25 червня 2014 | Мистецтво

26 червня 2014 року о 15.00 у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (корп. № 4відкриється виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі”, присвячена 150-річчю з дня народження І.С.Їжакевича.

Назвою для виставки стала фраза з «Заяви вчителя малювання І.С.Їжакевича» на запит намісника лаври, в якому говориться: «Зважаючи на те, що я, як колишній вихованець лаврської малювальної школи, хочу в даний час зі свого боку бути корисним Лаврі у відповідь на її колишні про мене турботи, згоден вести викладання … безкоштовно».

До участі у виставковому проекті запрошені, як провідні музейні, бібліотечні так і наукові заклади Києва: Національний музей історії України, Національний художній музей України, Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих, Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, Державний архів-музей літератури і мистецтва України, Національна історична бібліотека України.

В експозицію включені рідкісні фотографії та документи, які висвітлюють різні періоди життєвого та творчого шляху Народного художника України - Івана Їжакевича.

На виставці представлено понад 120 експонатів.

Серед яких: вклад Івана Сидоровича до Успенського собору Києво-Печерської лаври – фелонь з парчі, подарована колишнім лаврським живописцем, учнем і вчителем іконописної школи Лаври, дорогій його серцю обителі, у 1912 р. Одну з граней творчої натури Їжакевича - його талант пейзажиста – відображає на виставці низка етюдів та картин. Серед них «Флігелі Києво-Печерської лаври» 1905-1906 рр., «Києво-Печерська лавра» 1913 р. На виставці демонструються ілюстрації до поезій Т.Г.Шевченка, створених у співавторстві з Ф. Коновалюком. Також на виставці широко представлені роботи до творів українських письменників І.Я.Франка, Г.Ф.Квітки-Основ'яненка, І.П.Котляревського.

Справжньою окрасою виставки є «Автопортрет» 1905 р., де майстер зобразив себе в момент зосередженої та натхненної праці, а також меморіальні речі І. С. Їжакевича – знаряддя праці митця: мольберт, палітра з фарбами, мастахіни, пензлі, що додають «ефект присутності» самого художника.

Запрошуються представникі ЗМІ та усі бажаючі!

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі” (корп. № 4).

Телефон для довідок: 406-63-25

kplavra.kiev.ua

 
 
Успенська Києво–Печерська Лавра
Іван Їжакевич
Национальный Киево-Печерский историко-культурный заповедник

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3984

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар