Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Канікули від «А» до «Я»: з нами осінь тепла і яскрава

Версия для печатиВерсия для печати
01 листопада 2016 | Вікторія Кочубей | Репортаж

Першого листопада Школа Анни Ярославни спільно з Національним заповідником «Софія Київська» відкрили дитячо-юнацький проект «Канікули від „А“до „Я“».

Саме зараз тривають осінні шкільні канікули, і діти та їхні батьки із задоволенням прийняли гостинне запрошення Святої Софії провести майже тиждень у серці Києва, у стародавній святині пізнавально, цікаво, з користю, із можливістю знайти нових друзів та весело розважитися зі старими.

Проект «Канікули від „А“до „Я“» є одним із напрямків Школи Анни Ярославни. У день старту проекту ми поговорили з його координатором Ксенією Зозулею:

— Школа Анни Ярославни сьогодні вперше зробила перший крок в «Канікули від „А“до „Я“». Це один із напрямків роботи Школи. Упродовж чотирьох днів дітвора зможе креативно, цікаво розвиватися.

Сьогодні ми розпочали знайомство з Софією Київською, а друга частина дня складається з навчання фінансової грамоти разом із нашим партнером — «Платинум-банком України».

— Що буде в наступні дні?

— У нас чотири дні. Декілька з них ми проведемо на території Софії — будуть різні квести, майстер-класи, які проводить Софія Київська. Також для дітей відбудеться тренінг з фотографії — тут можна буде дізнатися про таємниці створення образу у фотооб’єктиві. Також під час тренінгу «Я обираю здоров’я» довідаються, як правильно ставитися до свого здоров’я. Ми побуваємо в Музеї видатних діячів української культури, в музеї Блаженнішого Митрополита Володимира. А насамкінець гарним подарунком для наших гостей стане відвідування дельфінарію.

— Скільки дітей прийшло і якого віку?

— Діти абсолютно різного віку. Є хлопці та дівчата з багатодітних родин або з сімей невеликого достатку — тобто соціально найбільш вразливі верстви населення. Школа Анни Ярославни взяла їх під своє крило, щоб вони могли креативно, цікаво провести час канікул і розвиватися. Не просто побути у звичній атмосфері — за комп’ютером чи перед телевізором удома, а корисно зорганрізувати дозвілля.

— Якою є реакція дітей на активності від Софії та організаторів?

— Сюди прийшли ті діти, які насправді хочуть щось пізнати, які не полінувались в холодну, осінню пору року (а вже навіть і сніг надворі), встати і прийти. Ми ж, дорослі, залучили друзів і знайомих, які можуть поділитися своїм досвідом, для того щоб цей період дітям запам’ятався. Ми, в першу чергу, повинні вкладати в дітей і давати їм можливість брати максимум для саморозвитку, щоб особистість у майбутньому виросла освіченою, креативною, доброю, мудрою. Тому що Софія Київська — це Премудрість. Школа Анни Ярославни — це теж кроки до розвитку і самовдосконалення із самого малку. Вчитись ніколи не пізно – це істина.

***

Ольга, мама Ярослава, який бере участь у «Канікулах від „А“до „Я“», дуже рада такій батьківській ініціативі і сама бере активну участь в організації дозвілля сина та його друзів:

«Рада сьогодні привести свою дитину до такого чудового дитячого табору під час канікул. Бо у цей період немає де зайняти дітей. А тут батьки зорганізувалися і вирішили для своїх дітей зробити такий змістовний відпочинок. Саме батьки для дітей, тому що хтось попіклувався про чай та бутерброди, хтось із батьків організовує екскурсію чи цікаву лекцію. Хтось допомагає дітям переміститися з одного місця в інше. Таким чином, мінімальним коштом батьки об’єдналися і створили для своїх дітей цікавий пізнавальний, розважальний табір під час канікул».

***

Зав. відділом історії релігії і практичного релігієзнавства Інституту філософії Людмила Филипович привела на активності до Софії свою онуку Вероніку, якій 6,5 років.

«Я знала про Школу Анни Ярославни. І перше, що я хотіла зробити, — привести сюди онучку. Хоч вона і маленька, думаю, що ця Школа є дуже важливою для формування нашої української давньоруської ідентичності. І те, що тут робиться, це лише плюс — таке прийняття, така підтримка.

Я дуже рада, що у нас з’явився осередок, де дітей будуть виховувати в українському дусі, з усвідомленням того, що ми маємо дуже давнє коріння.

Коли ми йшли у цю Школу, я розповідала, що в давні часи, коли у найближчих землях ще нічого не було, тут уже стояли храми, була школа, тут навчали майбутніх королів і королев для всієї Західної Європи».

***

Розпочалися канікули екскурсією-квестом від Національного заповідника «Таємниця давніх стін». Його провела співробітник Софії Маріанна Крижановська.

Потім діти малювали по склу чарівних янголів і провели археологічне заняття, де відшукали справжній давньоруський скарб.

Володимир Панін, підполковник міліції у відставці, розказав діям про ази самооборони, а співробітники «Платинум-банку» дали урок фінансової грамотності, розказавши дітям історію виникнення грошей, гривні, банків загалом.

***

Дивіться у нашому фоторепортажі, як пройшов перший день «Канікул від „А“до „Я“».

Школа Анни Ярославни
Канікули від «А до Я»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5126

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар