Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КАНЕВ. За спогадами Т.Г. Шевченка та картиною Ж.-А. Мюнца відновлюють церкву Покрова Богородиці, або «Тарасову»

Версия для печатиВерсия для печати
31 жовтня 2013 | Події

Роботи з відродження козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці біля підніжжя Чернечої гори в Каневі (або як її ще називають – Тарасової церкви) на місці, де вона стояла у ХVІІІ столітті, нині на завершальній стадії, як повідомляють у прес-службі Черкаської облдержадміністрації.

Церкву споруджують за інвестиційні кошти в контексті підготовки до головної події наступного року – 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Відтворюють її за малюнком французького художника Жана-Анрі Мюнца.

Писав про цей храм і Тарас Шевченко, який бачив церкву під час останньої подорожі до України.

Храм неодноразово руйнували, спалювали, а у 1678 році його остаточно зруйнували турки й татари. Вже сьогодні проглядається схожість практично повністю спорудженої церкви з малюнками Мюнца 1781 року.

До відродження церкви на її історичному місці фахівці підійшли ґрунтовно. За словами начальника відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та з питань релігій управління культури Черкаської облдержадміністрації Миколи Сухового, велика кількість документів, віднайдених у архівах України, Росії та Польщі, підтверджують існування в цих місцях ще з ХІ століття стародавнього Свято-Успенського Канівського монастиря, в якому було поховано гетьманів Івана Підкову, Якова Шаха, Самійла Кішку. Покровителями цього монастиря в XVII столітті були такі гетьмани, як Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Павло Тетеря, Іван Брюховецький і Петро Дорошенко.

Як повідомили в управлінні культури, відновлена на території заповідника під Чернечою горою в урочищі Монастирок козацька церква стародавнього Канівського монастиря входитиме до Шевченківського меморіалу як один з її історичних об’єктів, пов’язаний з іменами майже всіх українських гетьманів.

Зовнішній вигляд церкви та її внутрішнє наповнення, переконують фахівці, повністю відповідатимуть часу її створення. Уже зараз відшукали чимало речей, які вдалося врятувати священнослужителям церкви Покрова Пресвятої Богородиці. У пошуках, як зазначають в управлінні культури, хранителям меморіалу можуть допомогти всі релігійні конфесії України. 

Церква Покрова Пресвятої Богородиці на картині Жана-Анрі Мюнца 1781 року.

Джерело: Львівська газета

храм в Каневе

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4773

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар