Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СУМИ. Слідом за СБУ кафедральний собор сьогодні перевіряла міліція: звинувачення проти єпархії не підтвердилися

Версия для печатиВерсия для печати
08 травня 2014 | Коментарі

«Просто зараз міліція оглядає кафедральний Спасо-Преображенський собор м. Суми. Не вірять СБУ?» - написав у четвер, 8 травня, на своїй сторінці в фейсбук секретар Сумської єпархії протоієрей Георгій Тарабан. За словами о.Георгія, після завершення огляду складається протокол, який буде оприлюднено на сайті єпархії. 

Буквально вчора, 7 травня, Сумська єпархія вже виступала з офіційною заявою з приводу звинувачень у переховуванні зброї.

***

Останнім часом серед жителів м. Суми активно розповсюджуються чутки, нібито у Спасо-Преображенському кафедральному соборі переховуються особи, причетні до сепаратистської діяльності, а також зберігається зброя, яку священнослужителі роздають сепаратистам. У зв’язку з цим Сумське єпархіальне управління виступило з офіційною заявою.

«До недавнього часу такі чутки віруючими та духовенством собору не сприймались всерйоз, оскільки ситуація в країні напружена, люди знервовані, тому схильні вірити неперевіреній інформації.

Але після того, як до собору прийшов чоловік у військовій формі підрозділу територіальної оборони та в категоричній формі заявив священику про особистий намір «стріляти на враження» по сепаратистах, що нібито переховуються у соборі, стали зрозумілі наслідки таких чуток», - зазначається у офіційній заяві прес-служби Сумської єпархії.

Крім того, архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія просили дати пояснення з приводу нібито перебування сепаратистів на території собору та нібито його особистої участі у роздачі зброї.

Беручи до уваги нарощування безпідставних звинувачень, що породжують неадекватні дії людей та створюють загрозу не лише громадянському миру на Сумщині, а й особистій безпеці православних віруючих, яких ініціатори чуток «призначили» ворогами, прес-служба Сумської єпархії заявляє:

«Керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви проводить послідовну лінію збереження миру і громадського спокою, збереження цілісності нашої держави України, духовної опіки віруючих незалежно від політичної приналежності, всілякої підтримки військовослужбовців, що перебувають в умовах польової дислокації. Ця лінія відображена у відповідних документах Сумської єпархії, що доступні для ознайомлення, а також у новинах, що публікуються на офіційному порталі Сумської єпархії «Православна Сумщина».

Зокрема, «інформація про те, що нібито у Спасо-Преображенському кафедральному соборі (м. Суми, вул. Соборна, 31) перебувають особи, причетні до сепаратизму, не відповідає дійсності. – зазначається у заяві. – Немає ніяких достовірних відомостей про те, що така інформація правдива.

Ніякої зброї чи її компонентів у підсобних приміщеннях Сумського Спасо-Преображенського кафедрального собору чи у самому храмі не було і немає. Така інформація не відповідає дійсності».

Про це зокрема засвідчив і співробітник СБУ, який у супроводі секретаря єпархії особисто перевірив усі приміщення собору.

У заяві також зазначається про те, що замість того, щоб підтримати добру ініціативу багатьох православних священиків та вірян (духовенство і віруючі Сумської єпархії провели благодійну Великодню акцію допомоги українським військовим, священики постійно перебувають у місцях польової дислокації), з них намагаються штучно зробити образ ворога:

«Це не лише образливо, але й небезпечно, оскільки може призвести до непередбачуваних наслідків».

Беручи до уваги зазначені факти, керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви заявляє: «Про рішучість по збереженню миру і громадянського спокою, неухильність у справі пастирської опіки усіх своїх чад, незалежно від політичних чи будь-яких інших суспільних поглядів. Молитва за мир і припинення громадянського протистояння і ворожнечі є повсякденною турботою кожного православного віруючого.

Керівництво Сумської єпархії не залишає надії, що спроби штучного створення образа ворога із віруючих людей знайде належну оцінку в суспільстві, а засоби масової інформації докладуть зусиль до об’єктивного висвітлення фактів та спростування безпідставних чуток».

portal-pravoslavie.sumy.ua

Читайте также:

ЄВЛОГІЙ (Гутченко), архієпископ Сумський і Охтирський
Сумська єпархія
Протоиерей Георгий Тарабан
Ситуация в Сумах

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3697

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар