Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Будемо дружити сім’ями!» — громада Кафедрального собору в Києві розпочала новий проект підтримки вимушених переселенців

Версия для печатиВерсия для печати
24 червня 2015 | Бідні, біженці

20 червня у світі відзначають всесвітній день біженців, затверджений резолюцією ООН від 4 грудня 2000 р. До недавна в Україні більшість населення навіть не замислювалась про цю подію, але на сьогоднішній день велика кількість людей зі сходу нашої країни особисто на собі відчули і несуть тягар у статусі «біженець».

Читайте також:

К кому они бегут? — Мысли священника во Всемирный день беженцев

Репортаж. Как живётся в Киеве людям из восточных областей — узнавал проект «Добрый киевлянин»

Волонтер «Доброго киевлянина» луганчанка Алёна: мы помогаем людям, которые без нас просто не выживут

За ініціативи Синодального відділу із соціально-гуманітарної роботи УПЦ та за підтримки галереї «Соборна», просвітницького центру Кафедрального собору, 20 червня свій перший крок зробив проект з підтримки сімей біженців, які проживають в Києві та Київській області.

Традиційно благу справу ініціативна група, волонтери та сім’ї розпочали з молитви на початок справи. У храмі на честь Всіх святих молебень перед іконою з часточками мощей покровителів сім’ї — святих Петра та Февронії, очолив голова парафіяльної ради Кафедрального собору єпископ Варсонофій у співслужінні клірика храму прот. Олександра Пчельнікова.

Проект свого роду буде платформою підтримки у вирішенні життєво важливих питань родин переселенців зі сходу України, в рамках якого спеціалісти — волонтери (священики, лікарі, психологи, юристи) — надаватимуть консультації та допомагатимуть родинам біженців «ставати на ноги» та не здаючись рухатись вперед.

Під час зустрічі дорослі обговорили багато актуальних питань, а малеча, дякуючи волонтерам, отримала змогу цікаво та з користю провести час на ігротеках.

Символічно перша зустріч Божим промислом припала на Всесвітній день біженців. Цей особливий день у році не впливає на положення біженців у світі конфліктів і війн, але він змушує людей замислитися про тих, для кого така подорож змушений стан, а не привілей.

Координатор проекту Альона Комарова виїхала з Луганська в червні минулого року з чоловіком і трьома дітьми. На сьогоднішній день Альона допомагає людям переселенцям не тільки як волонтер, а також працює в Синодальному відділі з соціально-гуманітарних питань УПЦ у проекті «Добрий киянин».

«Нам дуже допомогли, коли ми приїхали. Можливо, зіграло роль те, що ми багатодітна сім’я – до багатодітних особливе ставлення. Я, можливо, всього пару раз чула: навіщо ви сюди приїхали, ви самі все це влаштували…

Київ – чудове місто, активний, великий, з безліччю можливостей. І сам факт, що це Україна, для мене дуже важливий! Я громадянка України, і те, що зараз відбувається у мене на батьківщині, мені не зрозуміло. Я навіть не розумію, якщо чесно, людей, які виїхали в інші країни — Казахстан, Німеччину. Не можу зрозуміти їх мотивацію. Виходить, вони стали емігрантами. Приїхавши сюди, я відчуваю себе повноцінним громадянином. Сьогодні розпочинаємо спільно із галереєю «Соборна», просвітницьким центром новий проект у підтримці таких сімей як моя. Маю надію, що ми спільними зусиллями принесемо багато користі людям во славу Божу…», — зауважила Альона Комарова.

За матеріалами сайту soborna.church.ua

ВАРСОНОФІЙ (Столяр), єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ УПЦ із соціально-гуманітарних питань
всемирный день беженцев
«Добрый киевлянин»
Помощь пострадавшим от военных действий на Востоке Украины

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2477

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар