Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Історія порталу

Версия для печатиВерсия для печати
12 березня 2018

Рік заснування - 1998

11 березня 1998 року, на зорі існування українського сегменту мережі Інтернет, відкрився перший в Україні православний сайт — офіційна веб-сторінка Української Православної Церкви «Православіє в Україні». Сайт був створений з ініціативи протоієрея Георгія Коваленка — незмінного керівника і шеф-редактора порталу. Ініціативу підтримали архієпископ (сьогодні - митрополит) Іонафан (Єлецьких), який на той час обіймав посаду Керуючого справами УПЦ, та голова Сумського відділеня Нацбанку, яке першим в Україні мало власний інтернет-сайт і відповідних фахівців, Іван Сало (спочив у 2017 році). Першу стрічку новин з життя УПЦ та служіння її Предстоятеля створював перший прес-секретар Блаженнішого Митрополита Володимира Святослав Речинський. Першим веб-мастером сайту був Олександр Височанський

Створення офіційного сайту Української Православної Церкви благословив Блаженніший Митрополит Володимир. У привітальному слові Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до читачів порталу:

«Із задоволенням сприйняв звістку про відкриття в Інтернеті офіційної сторінки УПЦ «Православіє в Україні». Відтепер користувачі глобальної мережі Інтернет матимуть ще одну можливість одержувати інформацію про життя Православної Церкви в Україні: її канонічний устрій, події в єпархіях, історію та роль УПЦ у сьогоднішній Україні, а також офіційні документи й заяви Священного Синоду УПЦ, що називається «з перших рук». Сподіваюся, це послужить на благо святому Православ’ю, зміцненню міжконфесійного миру в нашій країні, порозумінню між народами.

Прикликаю Боже благословення на це благе починання й на всіх гостей нашої сторінки».

***

З 2001 по 2003 роки портал «Православіє в Україні» співпрацював з новоствореною прес-службою Української Православної Церкви.

Навесні 2005 року редакційна рада прийняла рішення розділити офіційну й неофіційну (просвітницьку) інформацію на два сайти. На домені orthodox.org.ua залишився офіційний сайт Української Православної Церкви, головним редактором якого з 2006 по 2012 рік був митрополит Олександр (Драбинко). А сайт «Православіє в Україні» переїхав на домен orthodoxy.org.ua.

З 2006 по 2009 роки головним редактором порталу "Православіє в Україні" був протоієрей Андрій Дудченко.

З 2009 по 2016 роки головним редактором порталу "Православіє в Україні" була Юлія Комінко.

***

2008 року інформаційний портал «Православіє в Україні» відзначив 10 років від дня заснування.

Читайте:

10 лет сайту - блиц-опрос читателей и экспертов

Порталу «Православие в Украине» - 10 лет

***

З кінця 2008 до 2014 року портал «Православіє в Україні» працював під егідою Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви як один із загальноцерковних та загальноукраїнських інформаційно-просвітницьких проектів.

11 березня 2010 року, до свого 12-річчя, портал знову вийшов в оновленому форматі та дизайні - 2010. У новій версії знайшли відображення головні напрямки діяльності редакції порталу — створення та підтримка каталогу Інтернет-видань Української Православної Церкви, співпраця з єпархіальними інформаційними веб-проектами, орієнтація на інтерактивність тощо.

***

11 березня 2013 ІП «Православіє в Україні» відзначав 15-річчя.

Читайте:

15 лет «Православию в Украине»: мы в гостях у Предстоятеля, Предстоятель у нас в гостях...

КИЇВ. Предстоятель УПЦ привітав з 15-річним ювілеєм колективи офіційного сайту УПЦ та порталу «Православіє в Україні» (+ВІДЕО)

Порталу «Православіє в Україні» — першому православному українському інтернет-ресурсу — 15 років!

Портал «Православие в Украине»: 15 лет виртуального присутствия – в реальной Церкви

15 РОКІВ ПВУ. Колективи Офіційного сайту УПЦ та «Православія в Україні» відзначено нагородами Предстоятеля (оновлено)

***

З вересня 2014 по червень 2016 року портал "Православіє в Україні" працював як незалежний просвітницький проект Української Православної Церкви.

***

З липня 2016 року портал "Православіє в Україні" припинив щоденну стрічку новин і публікацій з життя Української Православної Церкви.

«Православіє в Україні» стає сайтом Відкритого Православного Університету

Відтоді портал розпочав новітній етап свого існування в якості сайту Відкритого православного унверситету Святої Софії-Премудрості. Відповідальним редактором порталу стала Вікторія Кочубей.

Слідом за Гарвардом: в Україні розпочав роботу Відкритий православний університет Святої Софії

***

11 березня 2018 року першому православному інтернет-ресурсу України виповнилося 20 років. 

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
11304

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар