Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Ієрархи Помісних Церков — українським ЗМІ: «Не посилюйте напругу в суспільстві провокаційними сюжетами про УПЦ»

Версия для печатиВерсия для печати

Спеціальну заяву щодо ситуації в Україні прийняли учасники Міжправославної зустрічі, яка в неділю, 20 вересня, завершила роботу в Словенії.

Понад 100 представників Помісних Православних Церков та міжнародних організацій взяли участь у VIII зустрічі Міжправославної мережі центрів з вивчення новітніх релігій та деструктивних рухів, яка проводиться уже 8-й рік поспіль під егідою Кіпрської Православної Церкви. Темою цьогорічної конференції стала «Культи, неоязичництво, секуляризація: небезпека розпаду християнського православного етосу».

Від Української Православної Церкви традиційно були присутні співробітники Всеукраїнського апологетичного центру ім. святителя Іоанна Златоуста, що діє при Синодальному відділі УПЦ по роботі з молоддю, на чолі з головою відділу єпископом Обухівським Іоною.

У підсумковій спеціальній заяві VIII Міжправославної зустрічі було окремо наголошено, що Православні Церкви всього світу моляться про припинення братовбивчої війни на Сході України.

«Разом із тим ми занепокоєні переслідуваннями, яких нині зазнає канонічна Українська Православна Церква, — ідеться у тексті заяви. — Вважаємо неприйнятним і неприпустимим поширення в ЗМІ України провокаційних сюжетів щодо Української Православної Церкви, спрямованих на дискримінацію за релігійною ознакою, наслідком чого найчастіше стають випадки насильства по відношенню до кліриків і мирян УПЦ, а також акти вандалізму проти святинь. Таким чином ще більше посилюється напруга в українському суспільстві».

Учасники конференції рішуче засудили захоплення православних храмів, здійснювані прихильниками розкольницького угруповання «Київський патріархат», а також висловили підтримку Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію та всім вірним чадам Української Православної Церкви.

***

Завершилася VIII Міжправославна зустріч Божественною літургією в кафедральному соборі в ім’я святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в столиці Словенії Любляні. Богослужіння очолив Предстоятель Критської Православної Церкви архієпископ Критський Іриней, якому співслужили митрополит Люблянський і Загребський Порфірій (Сербська Православна Церква), архієпископ Катара Макарій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Неврокопський Серафим (Болгарська Православна Церква), єпископ Карпасійський Христофор (Кіпрська Православна Церква), єпископ Обухівський Іона (Українська Православна Церква), єпископ Крушевацький Давид (Сербська Православна Церква) та учасники конференції — представники Помісних Православних Церков у священному сані.

Читайте також:

«Мы их любим, но не должны позволить им разрушить Церковь» — Архиепископ Критский Ириней о тех, кто в расколе и сектах

Секты: хирургия или терапия? Взгляд с Балкан

Антисектантская конференция в Сербии: взгляд без пафоса и официоза

УПЦ взяла участь у Міжнародній конференції з протидії деструктивним культам

ИНТЕРВЬЮ. «Самая опасная секта — та, в которую попал ваш родственник» – глава столичного апологетического Центра

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ у справах молоді
Всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста
секты
Международная сеть центров по изучению деструктивных культов

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5329

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар